Суспільство

”1+1″ вирішив продовжити розслідування про “секретні біолабораторії” США в Україні

0

Телеканал “1+1” заявив про намір продовжувати “розслідування” діяльності нібито наявних в Україні секретних біологічних лабораторій США. Про це йдеться в заяві, опублікованій 8 травня на сайті “1+1 Media, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Оскільки наразі фокус обговорення змістився у бік звинувачень на адресу програми та зачіпає вже питання журналістської гідності та порядності, група “1+1 Media” продовжить розслідування та забезпечить незаангажоване, всебічне й об’єктивне висвітлення теми. […] Ми усвідомлюємо, що сюжет, який вийшов 27 квітня, є поверхневим і не відповідає на всі поставлені запитання. Але він точно не мав на меті підігрування російським окупантам”, – стверджує телеканал.

15 квітня на сайті проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя” з’явилося звернення лідера цієї політсили Віктора Медведчука до президента Володимира Зеленського, а також до керівників МОЗ, Служби безпеки та прем’єр-міністра з вимогою надати інформацію про “роботу в Україні 15 військових біолабораторій США”.

22 квітня посольство США в Україні спростувало “створення військових лабораторій” і нагадало про програму співробітництва США та України у сфері запобігання біологічним загрозам, яка існує багато років.

27 квітня канал “1+1” випустив репортаж “Секретних матеріалів”, в якому стверджували, що “європейські журналісти знайшли понад 4 тис. лабораторій, де під прикриттям досліджень американці створюють нові віруси”, на що звернуло увагу профільне видання “Детектор медіа”. Після цього сюжет видалили з YouTube-каналу.

Представник Державного департаменту США Джордж Кент 6 травня заявив, що інформація про нібито “американські біолабораторії” в Україні є російським фейком. 8 травня озвучені в сюжеті чутки спростувала і Служба безпеки України.