Політика

Арахамія заявив, що порядок денний позачергового засідання Ради – “секрет фірми”

0

Глава фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що позачергове засідання Верховної Ради може відбутися в середу, 15 квітня, передає Гордон. Про це він сказав журналістам після сьогоднішнього позачергового засідання парламенту, пише “Укрінформ”.

На запитання, чи можуть на ньому розглянути “банківський” законопроєкт, який унеможливлює повернення націоналізованих банків ексвласникам, депутат відповів: “Не можуть. Тому що станом на ранок ще тривала процедура зібрання всіх 16 тис. правок в одну таблицю. Потім це має пройти комітет. Зараз навіть якщо дуже прискорену процедуру застосувати, це чотири повні дні роботи комітету. На цей тиждень це фізично неможливо”.

Відповідати на запитання, що буде розглядати парламент, Арахамія відмовився. “Це є секрет фірми”, – сказав депутат.

Пізніше він уточнив, що Рада має намір розглянути пов’язаний із “банківським” законопроєктом документ.

Заступниця глави фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук у коментарі hromadske заявила, що Рада має намір розглянути законопроєкт про регламент №1043, який ухвалили в першому читанні у вересні минулого року.

Документ, серед іншого, змінює процедуру розгляду поправок, які не було враховано профільним комітетом під час підготовки законопроєкту до другого читання. Пропонують, щоб такі поправки розглядали тільки за окремим рішенням парламенту.

Імовірно, це дасть змогу скоротити час на розгляд законопроєкту про неповернення націоналізованих банків, який ухвалили в першому читанні 30 березня. Серед іншого, документ унеможливить повернення “ПриватБанку”, націоналізованого 2016 року, бізнесмену Ігореві Коломойському, який намагається оскаржити націоналізацію в судах.

Ухвалення цього законопроєкту, поряд із відкриттям ринку землі, – головні вимоги Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Перед голосуванням депутати мають розглянути всі поправки: спочатку в комітеті, а потім і в сесійній залі. Наразі їх більше ніж 16 тис.

Коломойський визнавав, що йому невигідно, щоб документ було ухвалено, він називав законопроєкт “антиукраїнським”.