Суспільство

Чорновол заявила, що кримінальне провадження проти неї пов’язане з Росією

0

Колишня народна депутатка України від “Народного фронту” Тетяна Чорновол, якій оголосили про підозру у зв’язку зі смертю людини під час Революції гідності 2014 року, 14 квітня 2020 року в ефірі радіо “Обозреватель” пов’язала свою справу з Росією, пише Гордон.

“Я думаю, що замовник справи проти майданівців – Росія. Для Росії я теж обличчя Майдану. Дуже багато фільмів у Росії було випущено проти мене після Майдану, я стала трохи більше відомою в Росії після загибелі мого чоловіка (Микола Березовий загинув під Іловайськом у серпні 2014 року. – “ГОРДОН”)”, – сказала вона.

Екснардепка вважає, що її справа також є особистою помстою експрезидента Віктора Януковича і його колишнього адвоката Олександра Бабікова, який сьогодні обіймає посаду першого заступника директора Державного бюро розслідувань. Саме ДБР висувало підозру Чорновол.

“Я була натхненником та ідеологом, певним локомотивом конфіскації активів Януковича – $1,5 млрд, які пішли в державний бюджет”, – пояснила вона.

Чорновол заявила також, що кримінальне провадження щодо неї було відкрито в жовтні 2019 року “перед нормандською зустріччю, це було в рамках “мирних” домовленостей із [президентом РФ Володимиром] Путіним”.

“Це було те, чого вимагав Путін – дискредитувати Майдан”, – стверджує екснардепка.

10 квітня Держбюро розслідувань оголосило Чорновол про підозру в керівництві підпалом офісу Партії регіонів у лютому 2014 року, унаслідок чого загинув чоловік 1948 року народження. Обвинувачення просить про взяття Чорновол під цілодобовий домашній арешт. Розгляд запобіжного заходу суд 14 квітня відклав.

Колишній начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк зазначив, що ознак насильницької смерті в загиблого слідчі не виявили, він міг урятуватися, але затримався у приміщенні. Горбатюк вважає, що підстав для висунення підозр Чорновол немає.

Глава МВС України Арсен Аваков закликав першого заступника голови Держбюро розслідувань Олександра Бабікова піти з держслужби через справу проти Чорновол. У ДБР заявили, що бюро – поза політикою.