Новини

МЗС Саудівської Аравії звинуватило Путіна у брехні – Що трапилось

0

Саудівська Аравія стверджує, що у Кремлі брешуть, кажучи про причини розриву угоди “ОПЕК плюс”. Про це 3 квітня розповів міністр закордонних справ королівства принц Фейсал бен Фархан Аль Сауд, пише агентство SPA, пише gordon.ua.

Президент Росії Володимир Путін 3 квітня висловив думку, що Ер-Ріяд вийшов з угоди, щоб усунути конкурентів. “Це, мабуть, пов’язано зі спробами наших партнерів із Саудівської Аравії позбутися конкурентів, які видобувають так звану сланцеву нафту. Для того щоб це зробити, ціна має бути нижчою, ніж $40 за барель. І в цьому сенсі вони, звісно, своєї мети певністю домагаються”, – цитує Путіна сайт Кремля.

Принц назвав слова президента РФ “повністю неправдивими”. Позиція Ер-Ріяда щодо сланцевої нафти відома: вона є важливим складником джерел енергії на планеті, сказав міністр. За його словами, Саудівська Аравія прагне домогтися скорочення виробництва і досягнення балансу на ринку, що відповідає інтересам виробників сланцевої нафти.

Фархан Аль Сауд додав, що саме Росія, а не його країна, ініціювала розрив угоди “ОПЕК плюс”. Він закликав Кремль ухвалити “правильне рішення” на екстреному засіданні країн-нафтовиробників 6 квітня.

Падіння цін на нафту триває з початку березня. Головною причиною стало те, що Росія та Організація країн – експортерів нафти не змогли домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent впала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Увечері 18 березня вартість нафти Brent впала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель, а 30 березня ф’ючерси торгували по $18.

На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила вступити в “тотальну цінову війну” і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу. Крім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals із європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light із великими знижками.

Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals знизилася до мінімуму із 1999 року – $13 за барель. Як зазначає “Радио Свобода”, Urals у Європі стала коштувати дешевше за мазут.

Із 1 квітня ціни на нафтовому ринку почали зростати на тлі очікувань, що Росія і Саудівська Аравія знизять обсяги видобутку. Путін 3 квітня заявив, що РФ готова до співпраці з країнами “ОПЕК плюс” і Сполученими Штатами.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16