Суспільство

”Нульовим пацієнтом” із коронавірусом був співробітник лабораторії в Ухані, він заразився від кажанів – ЗМІ

0

Коронавірусом у Китаї першим заразився співробітник однієї з лабораторій у місті Ухань, повідомив 16 квітня американський телеканал Fox News із посиланням на кілька джерел, ознайомлених із рішеннями влади Китаю, котрі бачили відповідні документи, пише видання Гордон.

Співрозмовники журналістів припускають, що вірус виник у лабораторії “як біологічна зброя”, а внаслідок спроб Китаю продемонструвати, що вжиті ним заходи з виявленню та боротьби з вірусами дорівнюють або перевищують можливості США.

За даними джерел телеканала, “нульовий пацієнт” заразився коронавірусом від кажанів у лабораторії, а потім вірус поширився містом.

Документи, із якими ознайомилися співрозмовники Fox News, детально описують, як лікарі в лабораторії намагалися стримати поширення вірусу на ранніх етапах.

На уханському ринку тварин і морепродуктів “Хуанань”, який називали ймовірним джерелом вірусу, ніколи не продавали кажанів. Джерела телеканала припускають, що китайська влада спеціально вигадала цю версію, щоб відвести підозру від лабораторії.

Ця історія може бути “найдорожчим урядовим прикриттям усіх часів”, сказав один зі співрозмовників телеканала.

Fox News звернувся по коментар до президента США Дональда Трампа. “Ми все більше й більше чуємо цю історію… Ми ретельно вивчаємо цю жахливу ситуацію”, – сказав він на брифінгу.

Держсекретар США Майк Помпео заявив Fox News, що на сьогодні достовірно відомо, що вірус виник в Ухані, і додав: “Ми знаємо, що Уханський інститут вірусології розташований усього за кілька миль від ринку диких тварин. Влада США старанно працює, щоб усе з’ясувати”. На початку цього тижня Помпео звинуватив Китай у приховуванні інформації про коронавірус.

На початку березня гонконзька газета South China Morning Post із посиланням на дані розслідування китайської влади писала, що перший пацієнт заразився коронавірусом ще в листопаді, а не у грудні. Це був 55-річний житель провінції Хубей. За даними видання, китайська влада виявила щонайменше 266 осіб, які заразилися вірусом минулого року і потрапили в поле зору медиків. Лікарі зрозуміли, що мають справу з новим захворюванням, наприкінці грудня.

Науковці вважають, що в ланцюжку передавання вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, були задіяні кажани, змії і панголіни (у Китаї їхнє м’ясо вважають делікатесом). Від якої з цих тварин заразилася людина, поки точно невідомо.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, кількість інфікованих коронавірусом у світі перевищила 2 млн осіб, із них понад 516 тис. одужало, а 137 108 померли.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist