Суспільство

Перших осіб Праги взяли під охорону через приїзд росіянина з отруйною речовиною рицин – ЗМІ

0

Причина, через яку в Празі взяли під охорону старосту району Прага-6 Ондржея Коларжа, мера міста Зденека Гржиба і главу столичного району Ржепориє Павела Новотни – прибуття в Прагу росіянина із сильною отруйною речовиною рицин, пише gordon.ua.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Про це з посиланням на свої джерела повідомило 26 квітня чеське видання Respekt.

Чоловік, який, імовірно, є співробітником російської спецслужби, прибув в аеропорт Праги три тижні тому, скориставшись дипломатичним паспортом. У його портфелі нібито був рицин.

Росіянина, за даними Respekt, забрала машина дипломатичного корпусу РФ і відвезла в посольство.

Сили безпеки Чехії знали про прибуття цієї людини і розцінювали цю подію як джерело загрози для перших осіб міста, де площу, на якій розташоване посольство РФ, перейменували на честь убитого в Москві російського опозиціонера Бориса Нємцова, а також демонтували пам’ятник радянському маршалу Іванові Конєву.

Тому Коларжу, Гржибу і Новотни надали охорону.

Пам’ятник Конєву демонтували 3 квітня 2020 року. Коларж пожартував, що зробили це за недотримання карантину, оскільки Конєв був без маски. Чеська влада заявляла, що планує помістити пам’ятник, який раніше часто обливали фарбою, у Музей пам’яті XX століття.

Слідчий комітет РФ порушив за фактом знесення пам’ятника кримінальну справу за ч. 3 ст. 354.1 Кримінального кодексу РФ (паплюження символів військової слави Росії, вчинене публічно). У МЗС Чехії назвали дії Слідчого комітету Росії втручанням у внутрішні справи.

У Чехії до Конєва ставляться неоднозначно через його причетність до придушення Празької весни у серпні 1968 року. У 2018 році Чехія визнала ці події вторгненням і окупацією.