Новини

Ходорковський: Телефонував Сєчин. Просив повернутися в Росію і забрати назад ЮКОС

0

На тлі різкого падіння цін на нафту, яке сталося 21 квітня, колишній голова російської нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський пожартував, що глава “Роснефти” Ігор Сєчин запропонував йому “забрати” ЮКОС “назад” (активи компанії Ходорковського після її ліквідації перейшли “Роснефти”), інформує гордон.юа.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Телефонував Сєчин. Просив повернутися на батьківщину і забрати назад ЮКОС. Сказав, що навіть готовий п’ять років відсидіти…” – написав він у Twitter 21 квітня.

У коментарях під повідомленням Ходорковський уточнив, що відкинув уявну пропозицію Сєчина.

Один із користувачів пожартував, що природа в Росії за час епідемії коронавірусу не встигла очиститися настільки, щоб у країну могли повернутися Ходорковський і бізнесмен Євген Чичваркін.

Ходорковського засудили 2005 року у справі про розкрадання й ухилення від податків компанією ЮКОС, яку він очолював, а пізніше – й у справі про легалізацію грошових коштів, отриманих у злочинний спосіб. 20 грудня 2013 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про його помилування. Того самого дня Ходорковського звільнили і він полетів у Німеччину.

Наразі підприємець живе за кордоном, він зайнявся громадською діяльністю та відновив роботу просвітницького проєкту “Открытая Россия”.

Компанію ЮКОС ліквідували 2007 року, її активи перейшли держкорпорації “Роснефть”.