Суспільство

ЄС не вірить у статистичні дані щодо коронавірусу, які надає українська влада – ЗМІ

0

Як інформує видання Гордон, Євросоюз не вірить у статистичні дані щодо поширення коронавірусу, які надає українська влада, повідомила 25 травня “Європейська правда” з посиланням на джерела.

Посли європейських країн упевнені, що Україна не знає про реальний рівень інфікування, розповіли виданню дипломати.

“Останні події, як-от ознаки підтасовки статистики українською владою, хаотичне запровадження та зняття карантину, додають сумніву”, – зазначило видання.

Наслідком цього може стати небажання європейських авіакомпаній відновлювати польоти в Україну, з’ясували журналісти.

19 травня Європейське агентство авіаційної безпеки внесло аеропорти Києва і Чернівців у список аеропортів, розташованих у районах із високим ризиком передавання коронавірусу. Видання прогнозує, що в цей список незабаром додадуть аеропорт Львова. На практиці це означає, що всі літаки, які літають у ці міста, мають проходити процедуру посиленого знезараження. Це, зі свого боку, робить експлуатацію дорожчою і може додавати технологічні паузи в роботі.

“Європейська правда” припускає, що на відновлення авіасполучення з Україною впливатимуть два чинники: розвиток епідемії в Україні і здатність Києва переконати ЄС у правдивості статистичних даних, а також готовність української влади до наступного кроку – тобто до відкриття своїх кордонів для іноземців.

В Україні станом на 25 травня коронавірус підтвердили у 21 245 осіб, із них 623 померли, а 7234 вилікували. Від початку спалаху коронавірусу у країні методом полімеразної ланцюгової реакції було досліджено 291 868 зразків (населення України, за даними Держстату, – 41,8 млн осіб).

Через поширення коронавірусної інфекції багато країн закрило свої кордони, наприклад, заборону на в’їзд іноземців у країни Шенгенської зони запровадили в середині березня, вона діятиме щонайменше до 15 червня. У середині наступного місяця Європейська комісія вирішить, продовжувати чи скасовувати блокування кордонів. Україна зупинила міжнародне авіасполучення із 17 березня.

14 травня Міністерство інфраструктури України оприлюднило план відновлення пасажирського сполучення у зв’язку з поступовим скасуванням карантину. Згідно з ним, міжнародне авіасполучення має бути відновлено на останньому, третьому, етапі пом’якшення (дат, коли почнуться ці послаблення, у міністерстві поки не називали). Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко припустив, що це може відбутися в липні.

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що серед країн, із якими Україна передусім може відновити авіасполучення, – Єгипет, Туреччина і Грузія, які з липня готуються приймати туристів. У відомстві радили українцям планувати відпустку за кордоном на другу половину літа.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist