Суспільство

26 мільйонів документів українців злили в мережу: за справу взялась поліція

0

В Telegram з’явився бот UA Baza, що видає персональні дані та документи українців. Зокрема, у відкритий доступ потрапили 26 мільйона посвідчень водія. Станом на 18:00 цей бот вже видалили, пише 24 канал.

Як розповів Head Chef громадської організації Електронна демократія Володимир Фльонц, бот UA Baza мав дані держреєстру, а також бази нової пошти та паролі з соцмереж Вконтакте і linkedin.

“Мені показали не лише паспортні дані, мої старі паролі (старі, але на той момент справжні!), дані з біометричних паспортів (зокрема, фото) і вишенька на торті – водійське посвідчення, про яке я навіть не здогадувався. Навіть в Дії його не показує, а у хлопців в базі – є. Ось так вже зараз виглядає їх цифрове майбутнє”, – написав Фльонц.

Реакція Мінцифри

У Міністерстві цифрової трансформації будь-яку причетність сервісу Дія до витоку даних заперечують. Там пояснюють, що Дія не має власної бази даних, а лише відображає інформацію з реєстрів.

“В Україні 9,5 мільйонів водійських посвідчень, 6,5 мільйонів з яких відображаються в Дії. В мережі з’явилася інформація про дані 26 мільйонів посвідчень водія”, – кажуть у Мінцифрі.

Глава міністерства Михайло Федоров додав, що попередній аналіз інформації, яку поширював бот, показує, що ресурс використовував старі бази даних, які доступні у Даркнеті. Зокрема, це база даних “Приватбанку”, а також інших приватних (не державних) баз даних.

За справу взялась поліція

У Мінцифрі також повідомили, що Нацполіція вже розпочала кримінальне провадження за фактом витоку персональних даних.

Експерти провели попередній аналіз та з’ясували, що ці дані зібрані із інформаційних баз різних державних відомств. При цьому витік відношення до сервісу Дія. Кіберполіція припинила роботу цього бота.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist