Суспільство

“350 кілометрів на годину” – Укрзалізниця хоче запустити швидкісні поїзди

0

В “Укрзалізниці” розповіли про проект поїздів, які будуть рухатися зі швидкістю близько 350 кілометрів на годину. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Зазначається, що такі поїзди в “Укрзалізниці” хочуть запустити між Києвом і кількома найбільшими українськими містами. В даний момент вже відбувається пошук інвесторів, які погодилися б вкласти свої грошові кошти в такий проект.

Як розповів голова правління “Укрзалізниці” Володимир Жмак, швидкісне сполучення з Києва до Харкова, Львова та Одеси вже було сплановано і зараз обговорюється. Жмак підкреслив, що самостійно, без інвесторів з подібним проектом не впоратися.

Глава відомства уточнив, що єдиним шляхом залучення матеріальних засобів для подібних проектів є концесія вокзалів. Вже зараз йдеться про облаштування за європейським зразком 7 українських вокзалів, до яких ще може приєднатися Львівський залізничний вокзал.

Жмак також пояснив, що на сучасному залізничному вокзалі повинна існувати колія, два офіси для продажу квитків і зал очікування для пасажирів. У той же час все інше приміщення вокзалу має стати торговим центром. За його словами, в європейських містах близько 60% людей на вокзалах є не пасажирами, вони приходять на цю територію як в торговий центр.

На початку 2021 року в Китаї почав працювати надшвидкісний поїзд на магнітній подушці.