Війна

А далі “хоть камні с нєба”: До Гааги передали відомості про воєнні злочини РФ у Криму

0

Україна передала в Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі нові відомості про воєнні злочини Росії в окупованому Криму. Про це 14 квітня поінформувало у Facebook представництво президента України в Автономній Республіці Крим, пише Гордон.

“Прокуратурою АРК здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом широкомасштабного присвоєння державної та приватної власності державою-окупантом на території півострова Крим. Відомості про системне вчинення такого воєнного злочину посадовими особами окупаційної влади та влади РФ направлені прокуратурою АР Крим спільно з Регіональним центром прав людини до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та відображені у звітах Офісу прокурора МКС за 2017–2019 роки стосовно проведення попереднього вивчення ситуації у Криму”, – указано в повідомленні.

У представництві президента України зазначили, що “Росія продовжує безпідставне та масове позбавлення права власності громадян України у Криму, порушуючи норми міжнародного права”.

“Черговим кроком окупантів є незаконне включення понад 11,5 тис. земельних ділянок на тимчасово окупованій території АР Крим і Севастополя до переліку територій, де земельні ділянки не можуть належати іноземцям та іноземним юридичним особам на праві приватної власності. При цьому окупаційна влада РФ неправомірно визначає як іноземців і громадян України, які проживають або володіють майном у Криму, але не отримали незаконний паспорт РФ. Такі дії держави-окупанта призводять до серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права і прав людини”, – наголошують у представництві.


Скриншот: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим / Facebook

Скріншот: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим / Facebook

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

20 березня 2020 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким заборонив іноземним громадянам, особам без громадянства та іноземним юридичним особам мати у власності земельні ділянки у прибережних районах тимчасово окупованої території АРК і міста Севастополя.