Війна

Актор-АТОвець: “Хочу здобути “Оскара”, прийти на вибори і бити по головах, щоб не голосували за акторів!”

0

автор: Катерина Стулень
фото й відео автора та з архіву Олега Шульги

Дніпрянин Олег Шульга – ветеран АТО й офіцер запасу ЗСУ, який розриває шаблони. Він актор. На війну пішов добровольцем із професійної театральної сцени. Був артилеристом, розвідником. А після повернення з фронту здобув всеукраїнську славу, коли почав грати в кіно про війну.

В історичному бойовику “Червоний” Зази Буадзе Шульга втілив складний образ радянського льотчика Гурова, який після німецького полону потрапив до ГУЛАГу разом із воїнами УПА. Далі був закручений АТОшний детектив того самого режисера “Позивний Бандерас”, де Шульга знявся в головній ролі. Нещодавно на екрани вийшов екшн-серіал Ахтема Сеїтаблаєва “Доброволець” – про повернення Олегового героя з фронту до війни зі злочинцями в тилу. На черзі – нові проєкти з Шульгою, а паралельно він готується зіграти головну роль у режисера Вінсент Ворда, який у свій час зняв культову мелодраму “Куди приводять мрії”.

41-річний актор-фронтовик призначає зустріч у сімейному кафе одного з торгових центрів Києва. Погоджуюся на будь-які умови, аби лише поспілкуватися очно, а не скайпом. У визначений час мене та оператора Олег зустрічає не сам, а з двома маленькими синами – Назаром та Любомиром. Шульга обирає столик так, щоб йому було добре видно ігрову кімнату з дітьми.

“Не проти, якщо я буду їх інколи підгодовувати?” – питає актор. “Звісно, ні”, – відповідаю, а сама думаю, що, напевно, такого інтерв’ю на “Новинарні” ще не було. Олег наче читає мої думки і сміється: “Це буде ексклюзив!”

Ми виставляємо камеру, Олег замовляє дітям сирники із джемом. У торговому центрі волає музика. Слава богу, наш імпровізований знімальний майданчик зі справжньою кінозіркою не привертає багато уваги.

Знайомтеся й ви з “подвійним” українським героєм – війни і кіно.