Блоги

Артур Харитонов: Завхоз, якого садять за стіл перемовин зі стратегічними партнерами українського народу

0
Соромно. Дуже соромно.
Це єдині слова, які можна підібрати при аналізі візиту американських друзів України до Києва.
І мова не про те, що садити за стіл перемовин з держсекретарем США таких осіб, як Аваков, Таран, Єрмак, – це огидно. Воно так і є, звісно, але пережити можна.
Мова про те, що США – одна з держав-гарантів української безпеки та оборони – побачила на власні очі «95 квартал» у топ-політиці. Неспроможний, недалекий, непрофесійний.
За два роки Зеленський звик, що він може спілкуватися зі світом через Єрмака. Однак, на щастя, наші американські колеги чітко поставили питання про те, що Єрмак – не більше ніж завхоз будинку на Банковій. І у результаті відповідати за руйнацію демократії в Україні довелося особисто Зеленському, чиї політичні здібності все ще трохи кращі за навички Киви. Відповідати без сміху.
Ні, за 3 роки краще не стане.
Можна, звісно, спробувати очиститися від Єрмака, Авакова і компанії. Але що далі? Новий Богдан? Новий Єрмак? Хто стане власником думок Зеленського?
Головна внутрішня проблема України – це навіть не корупція. Не тільки криза судової влади.
Головна проблема – це повна нівеляція демократичних інститутів. Україна обрала президента, Україна обрала парламент, що призначив уряд, Україна обрала свої місцеві органи влади.
А у результаті державою керує Єрмак.
Завхоз, якого садять за стіл перемовин зі стратегічними партнерами українського народу. Завхоз, на якого вказував Блінкен, говорячи про те, Росія руйнуватиме Україну руками корумпованих олігархів.

Артур Харитонов