Суспільство

Ашраф Мсуя, загиблий в авіатрощі Ан-26, мріяв стати першим темношкірим генералом в Україні і свого часу відмовився від роботи на Батьківщині

0

На борту літака Ан-26, що розбився 25 вересня під Чугуєвом, перебував старший лейтенант Ашраф Мсуя. Його друг розповів, що Мсуя мріяв стати першим темношкірим генералом в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на “Слобідський край”.

Мсуя хотів потрапити на строкову службу в армію в 2010 році. В останній декаді травня він прибув до військової частини Севастополя. Спочатку зовнішність Ашрафа привертала підвищену увагу, і тому було вкрай важко, але він хотів випробувати себе на міцність.

“Були старослужбовці з націоналістичним настроєм, які відразу мені давали чорну мітку, але це мене не бентежило, я просто не акцентував на цьому уваги”, – розповідав Мсуя.

Під час служби він уявляв себе офіцером, і в 2012 році все-таки вступив до Харківського університету Повітряних Сил на льотний факультет на спеціальність штурман.

“Він всією душею хотів служити на благо українського народу, захищати цілісність нашої держави, він робив усе, щоб досягти своєї мети – стати першим темношкірим генералом в Україні. Він цілеспрямовано йшов до цього, віддаючи всього себе авіації, яку безмежно любив”, – зазначає його товариш.

У 2013 році Мсуя їздив до батька в Танзанію, який працює лікарем-інспектором, стежить за охороною здоров’я певного району країни. Він пропонував синові залишитися, але той відмовився.

За словами друга загиблого воїна, про авіакатастрофу він дізнався через 15 хвилин після неї.

“Відразу його почав набирати і про себе бурмотів: “Візьми, будь ласка, слухавку, візьми”. Цього не сталося – телефон був відключений. Від його дівчини дізналися, що він був на борту, швидко з друзями поїхали на місце катастрофи. Ми пробули там три або чотири години і нічого не дізналися. Наступного дня опублікували список людей, які загинули. Серед них був і наш Ашик”, – розповів він.