Суспільство

Автор нового великого герба України за часів СРСР малював карикатури з “продажними бандерівцями”

0

Переможець конкурсу на кращий ескіз великого Державного герба України Олексій Кохан у своїх ранніх роботах за радянської влади висміював українців. Про це повідомляє історик Олег Однороженко на своїй сторінці в Facebook.

За словами Однороженка, карикатури Кохана публікувалися в сатиричному журналі “Перець”, який виходив в Україні за часів СРСР.

На одному з малюнків Кохана зображений чоловік, який тримає в руці в шапку зі стрічкою кольорів державного прапора, поруч із ним стоїть валіза, на якій зображені свастика, герб України, символіка дивізії СС “Галичина” і логотип “Радіо Свобода”.

На самому “українці” видніється слід від ноги, ніби його штовхнули, а на голові – великий пластир. Карикатурний чоловік намагається продати душу чорту в метелику кольору американського прапора, в циліндрі і з кочергою в руці.

Американці на ранніх карикатурах Кохана зображені жадібними і войовничими. На малюнках вони постійно поруч з бомбами, якими загрожують Європі, всьому світу і навіть Богу.

“Невелика добірка “ранніх” проб пера Олексія Кохана на “геральдичну” тематику. Особливо прошу звернути увагу на “жёлто-блакитну” шапку “продажного бандерівця” в карикатурі з “американським” чортом. Це та ж шапка, що і на козаку в проекті 1997/2020″, – написав історик.

Він зазначив, що тризуб на валізі карикатурного “українця” такий же, як і на його проекті 1991 року. Однороженко з сарказмом додав, що стиль Кохана за 40 років не змінився і видна “тверда рука майстра”. Також історик впевнений, що «і радянський “блат” нікуди не подівся”.

“Тепер усім зрозуміло – звідки цей примітивний стиль у проекті “переможці” 2020?” – підсумував він.

  • Державне агентство з питань мистецтв і художньої освіти провело конкурс на кращий ескіз великого Державного герба України і 19 листопада оголосило переможця. У Мережі ескіз розкритикували.