Суспільство

Азербайджан розпочав новий наступ у Нагірному Карабасі. Про це заявили у Вірменії

0

Міноборони Вірменії заявило, що збройні сили Азербайджану почали наступ в Нагірному Карабасі. Відповідна інформація з’явилася увечері 12 грудня, передає 24 канал.

Наступ почався в напрямку населених пунктів Старий Таглар і Хцаберд. Це південь регіону. Про це повідомляє Міноборони Вірменії на своєму офіційному сайті.

В оборонному відомстві уточнили нападу зазнали населені пункти в Гадрутському районі, що не перейшли під контроль Баку.

Також Міноборони Вірменії заявило, що їхні війська “застосовують відповідні дії” для відбиття атаки. Які саме – інформації немає.

Офіційний Баку поки ситуації не прокоментував. Натомість вже є реакція з боку Міністерства оборони Росії, чиї миротворці перебувають у зоні конфлікту. У Кремлі заявили про перший випадок порушення режиму припинення вогню з моменту завершення конфлікту. Це порушення наразі залишається єдиним.

Речниця прем’єра Вірменії Мане Геворгян, зі свого боку, зазначила, що російські миротворці повинні відреагувати на дії армії Азербайджану в Карабасі. Вона повідомила, що керівництво миротворців поінформовано про події, що відбуваються.

Головне про протистояння між Азербайджаном та Вірменією щодо Карбаху

  • Конфлікт між країнами триває не одне десятиліття. Річ у тім, що Нагірний Карабах – історичний регіон у Азербайджані, населений переважно вірменами.
  • Активні бойові дії у Карабасі відновились наприкінці вересня 2020 року.
  • Після потужного наступу у Карабаху Вірменія погодилась підписати угоду про припинення вогню з Азербайджаном та Вірменією.
  • Підписанння документу відбувалося за участю російського президента Володимира Путіна.
  • Опісля в обох країнах скасували воєнні стани, які запроваджували під час ескалації конфлікту.
  • У Вірменії підписання угоди викликало хвилю протестів, адже крок прем’єра Пашиняна сприйняли, як капітуляцію.
  • Натомість у Азербайджані пройшов парад перемоги. Запросили на захід і президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
  • Туреччина та Росія моніторитимуть ситуацію щоlо виконання умов мирного договору в Карабасі. Російські миротворці працюють у колишній зоні конфлікту.