Суспільство

Баканов не вказав у декларації фірму в Іспанії, про яку повідомляли “Схеми”

0

Голова Служби безпеки України Іван Баканов не задекларував іспанської фірми Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada, в якій він, згідно з випискою з реєстру юридичних осіб Іспанії, обіймає керівну посаду. Як інформує видання Гордон, про це 30 травня повідомила програма “Схеми” (спільний проєкт “Радіо Свобода” і телеканала “UA:Перший”).

21 травня “Схеми” повідомили, що Баканов є одноосібним адміністратором приватної компанії, що заборонено законом України “Про запобігання корупції”. Крім того, керівники СБУ мають публічно звітувати про своє майно.

30 травня Баканов подав декларацію, яка розміщена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada в ній немає.

“Таке порушення є серед іншого підставою для того, щоб НАЗК почало перевірку цієї декларації; втім, за новими правилами, її і так обов’язково перевіряти насамперед. Окремо НАЗК має перевірити Баканова на предмет того, що він обіймає дві посади одночасно”, – сказав юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.

У декларації про майно та доходи за 2019 рік Баканов вказав два автомобілі – Volkswagen Passat 2010 року випуску i Volkswagen Touareg 2012 року, зареєстровані на його дружину. Також у декларації – дві квартири в Києві (одна зареєстрована на нього, інша – на дружину), частка ще в одній квартирі в Кривому Розі і чотири земельні ділянки в Ходосівці Київської області (одна з них записана на дружину, інші – на самого главу СБУ).

Також у декларації зазначено, що Баканов має майже $170 тис. готівкою, водночас майже не має заощаджень на банківських рахунках.

Також керівник СБУ зазначив, що у його дружини Оксани Лазаренко українське громадянство. У червні 2019 року він говорив, що його дружина – громадянка Росії, яка понад 20 років живе і працює в Україні.

У жовтні 2016 року СБУ заявила про неможливість надати е-декларації свого керівництва широкій громадськості. У відомстві зазначили, що такі декларації можуть бути доступними лише співробітникам НАЗК. Тодішній голова СБУ Василь Грицак підкреслював, що для співробітників відомства передбачено особливий порядок подання декларацій.

У квітні 2020 року НАЗК внесло Баканову припис про скасування акта, який встановлював для керівництва СБУ відмінні від інших працівників спецслужби правила подання декларацій.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist