Суспільство

Банк Ахметова відсудив у “Укрзалізниці” 620 мільйонів гривень

0

Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укрзалізниці” і залишив без змін рішення, яким з ж / д компанії на користь ПУМБ Ріната Ахметова було стягнуто 22 млн дол заборгованості “Донецької залізниці” за трьома кредитними договорами 2013 року.

Про це повідомляє Finbalance.

При цьому суди першої та апеляційної інстанції послалися на висновки Великої палати Верховного суду, що “Укрзалізниця” є правонаступником ДП “Донецька залізниця” з дати держреєстрації АТ “Укрзалізниця”, а відсутність в передавальному акті ДП “Донецька залізниця” від 05.08.2015 певного майна або зобов’язань не свідчить про те, що УЗ не стала правонаступником за ними, оскільки УЗ як єдиний правонаступник прийняв все майно і всі зобов’язання підприємств, які припиняються шляхом злиття.

Згідно з судовими матеріалами, в липні-вересні 2016 року суди першої та апеляційної інстанції в рамках цієї справи вже задовольнили позовні вимоги ПУМБ, і “Укрзалізниця” в жовтні того ж року оплатила банку 628,4 млн грн. Однак в грудні 2016 Вищий госпсуд скасував рішення судів попередніх інстанцій та відправив цю суперечку на новий розгляд до суду першої інстанції.

Північний апеляційний госпсуд і Госпсуд Києва звернули увагу сторін спору, що питання припинення зобов’язань у зв’язку з перерахуванням коштів має бути вирішене сторонами не під час нового розгляду справи, а на стадії виконання судового рішення.

У червні 2020 року “Укрзалізниця” повідомила, що Велика палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП “Донецька залізниця” з дати держреєстрації АТ – 21.10.2015. Як помічала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП “Донецька залізниця”, не отримавши при цьому від останнього ніякого майна в статутний капітал (при тому, що в ОРДЛО – понад 20 тис. Вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів і понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань ДП “Донецька залізниця” перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн.

ПУМБ заснований в 1991 році. Власником істотної участі банку є Ринат Ахметов (опосередкована участь 99,9%).

Згідно з даними Нацбанку України, за станом на 1 вересня 2020 року розміром загальних активів ПУМБ займав 7 місце (80,5 млрд грн) серед 75 банків, що діяли в країні банків.