Блоги

Береза: “Проста людина” – це не сутність Зеленського, а тільки його образ, роль, яку він грає

0

Вчора Сергій Власенко звернув увагу на те, що в інтерв’ю радника глави ОП Михайло Подоляка є два очевидні “застереження по-Фрейду”:

“Президент не хотів виходити з ОБРАЗУ простої людини” і “він (президент) не розумів, що Україна інша країна (Не Швейцарія)”.

Виходить, що «проста людина» – це не сутність Президента, а тільки його образ, роль, яку він грає. Ще одна роль в його акторському списку, а не місія, яку треба виконати. А то, що Зеленський не розуміє, що Україна не Швейцарія говорить про те, що президент не розуміє як і чим живе країна. Він живе в своїх помилках і вигадках.

Ці два застереження найкраще пояснюють і ілюструють те, що відбувається в Україні. Те що вся влада в руках некомпетентної людини вже давно зрозуміло. Але гірше те, що у цієї людини немає ні бачення куди повинна рухатися країна, ні розуміння як цього можна досягти. Він звик грати ролі, які йому завжди писали сценаристи. І зараз він в образі “простого хлопця”, який став президентом. Але з огляду на це, то мене цікавить, хто пише сценарій для його ролі сьогодні. Я давно говорив, що найкращий варіант для держави – це сильний регент при слабкому президенті. Нехай Зеленський робить те, що йому подобається – їздить по світу, тисне руки публічним людям, фотографується з Джеком Ма, Цукербергом або Томом Крузом, перерізає стрічки.

Зараз роль регента грає Єрмак. Грає дуже похабно і не професійно. Грає так, що в пам’яті спливають слова Станіславського “Не вірю”. Його талант актора слабкіший, ніж у Зеленського, а досвід і компетентність на такому ж рівні. Тому цей варіант абсолютно дурний і тупиковий. І закінчиться плачевно. Для Зеленського і всіх нас.

А ось те, що Зеленського почали оточувати різними апаратниками та людьми з досвідом говорить про те, що боротьба за місце регента почалася. І переможе той, хто розставить більше людей навколо Зеленського і покаже свою потребу йому і звичайно ж лояльність. Треба не забувати тішити самолюбство Зеленського і розповідати про його велич. До речі, цю модель вибрали свого часу Єрмак і Мендель.

Пам’ятайте їх слова про найвеличнішого лідера сучасності? Так і майбутній регент, він же нянька, буде робити. Швидше за все, ця людина стане наступним прем’єр-міністром. І ось він, швидше за все, буде реально керувати державою, шукати вихід з криз і вибудовувати вектор розвитку держави. Хто це буде поки не ясно. Але варіантів багато. І це не найгірший варіант для нас, якщо вектор буде проєвропейський. Але ж може бути і навпаки.

А Зеленський? Він погодиться і далі вдавати з себе президента. Йому це вже подобається. Охорона, держдача, кортежі і все інше йому припали до душі. А ось керувати країною, в якій криза влади, економічна криза, політична криза, війна, епідемія, олігархи і розколоте громадянське суспільство, йому явно не цікаво. Простіше грати роль за сценарієм, навіть якщо цей сценарій писав не він.

А для всього іншого є відосікі, які хоч проблеми і не вирішують, але вже стали невід’ємною частиною його ролі. Тому ситуація критична і скоро ми побачимо регента. Тим більше, що ще стільки стрічок НЕ перерізано і стільки фоточек з відомими людьми не зроблено. Роботи для президента ще багато. З іншими “дрібницями” розбиратиметься регент, незалежно публічним він буде чи ні. І питання тільки в одному – хто їм буде?

Борислав Береза