Новини

“Беркутівці”, видані РФ щодо обміну, повернулися в Україну, Портнов в захваті: “Ще один сигнал”

0

На неокуповану територію України повернулися двоє екс-співробітників спецназу “Беркут”, які були видані РФ в рамках обміну. Їх підозрюють у розстрілі десятків активістів Майдану. Зрадів їх поверненню “адвокат Януковича” Андрій Портнов.

Двоє колишніх співробітників “Беркута” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, яких Київ передав бойовикам “Л/ДНР” в рамках обміну з РФ, повернулися в Україну. Про це в Facebook написав їх адвокат Олександр Горошинський.

“Маринченко та Тамтура повернулися до Києва”, – написав адвокат. Він опублікував відповідне фото, а також їх відкрите звернення до президента України Володимира Зеленського.

Підозрювані у справі Майдану. Вони звинувачують колишню владу України в “держперевороті” при Революції Гідності, а також запевняють, що нібито не винні в розстрілі активістів. Це вони хочуть довести в суді.

Разом з тим, “беркутівці” назвали “репресивною машиною” ГПУ, СБУ, МВС та суди України, додавши, що ті нібито приховують справжніх організаторів розстрілу Майдану.

“Ми хочемо відновити чесне ім’я спецпідрозділу “Беркут”, – заявили Маринченко та Тамтура.

Важливо відзначити, що повернення “беркутівців” сильно схвилювало главу АП при президенті Вікторі Януковичі Андрія Портнова. Він в Telegram не приховував своєї радості.

“Це ще один сигнал, спрямований на деміфологізацію і дегероїзацію учасників масових вбивств під час так званої Революції Переваги”, – написав він. Портнов також підтримав вимогу “беркутівців” до Києва скасувати закон про амністію для учасників Майдану і закликав садити активістів в в’язниці.

“Правильний хід”, – написав Портнов.

А ось політолог і блогер Сергій Таран насторожено поставився до повернення “беркутівців”. Він нагадав, що твердження про “держпереворот” – це улюблене виправдання РФ з приводу введення військ в Україну.

“Саме для того щоб довести це твердження тепер уже в українських судах та за сприяння українського ДБР Росія, очевидно, і десантувала “беркутівців” назад в Україну”, – написав він у Telegram.