Політика

Безсмертний: якщо Україна запропонує людей до “Консультативної ради”, навряд чи Зеленський до нового року добуде президентом

0
Дипломат Роман Безсмертний заявив, що влада має кардинально поміняти тактику і стратегію української делегації у Мінську

Про це він сказав під час програми «Великий ефір Василя Зими» на Еспресо.TV.

«З моєї точки зору і президент Зеленський, і керівник Офісу Єрмак, вони заковтнули російську наживку, і тепер її або вирвуть разом із нутрощами, або їх за цю наживку будуть вести. Якщо вони будуть противитися, їх будуть дуже сильно шмагати. Треба зрозуміти, що від Нормандської зустрічі, цей налигач на президента Зеленського руками Андрія Єрмака накинуто і з нього зістрибнути дуже важко», — сказав Безсмертний.

Він нагадав долю Януковича, де ситуація була набагато простіша та не була такою складною всередині держави.

«Якщо ж завтра на відеоконференції буде оголошено список людей, яких нібито українська сторона пропонує до складу Консультативної ради, можу вам сказати, що я впевнений, що навряд чи Зеленський до нового року добуде президентом», — сказав дипломат.

За його словами, ситуація буде розвиватись для команди Зеленського катастрофічно.

«Тепер до того, щоби я рекомендував робити, тому що, насправді для президента ситуація дуже складна. І у нього так, або налигача, йому одягне український народ, або налигачом буде тягати Кремль. Звідси вибір у нього — знайти «конструктивну» альтернативу. такою альтернативою може бути робота з депутатами, які чинні, які знаходяться при посадах, бо вони були обрані в 2010 році і ніхто їх не позбавляв мандату депутата місцевих рад, додайте сюди міських, сільських і селищних голів обраних. Додайте сюди тих, хто працював в органах місцевого самоврядування», — розповів Безсмертний.

На його думку, зараз Банковій треба шукати можливі альтернативи.

«Є момент, який би міг врятувати ситуацію. Це запропонувати інше, альтернативне бачення розв’язання ситуації щодо реінтеграції Донбасу. Відійти від цієї концепції взагалі. Запропонувати новий концепт, який б називався так «Безпечне співіснування» і кардинально поміняти підходи, тактику і стратегію української делегації на цих переговорах», — заявив Безсмертний.

Дипломат вважає. що небезпека полягає в тому, що навряд чи Андрій Єрмак як оператор цього процесу, здатен залишаючись при посадах змінити кроки.

«Я прогнозую дуже неприємний розвиток сценарію для української делегації в ТКГ, там непогано в ситуації, коли ти в союзниках присутньої в повітрі Німмечини і Франції і незрозуміло, з якою позицією ОБСЄ. А коли сьогодні Париж і Берлін знаходяться на боці російської сторони, то українській делегації непереливки буде, це очевидно», — сказав він.

Його турбує інше питання: суспільство не чуло жодного прізвища, яке б обговорювалсь до цієї делегації.

«Це значить, що наша сторона не буде готова сформувати список. Далі ситуація буде йти по російському сценарію, вони скажуть, ви не можете справу робити, ви слово дали, але його не виконуєте. Будуть викручувати руки, маючи за серйозний аргумент з такими візаві як Єрмак, президент Зеленський. Ситуація, в першу чергу, неприємна для них, тому що для мене не зрозуміло, а який же вибір президенту Зеленському завтра зробити», — підсумував дипломат.