Політика

Білорусь не мають наміру перетворювати в другу Україну, – глава дипломатії ЄС

0

Європейський Союз зацікавлений у тому, щоб білоруси жили в режимі політичних свобод і мали добрі стосунки з усіма сусідами, при цьому ЄС не має наміру перетворювати Білорусь у другу Україну.

Таку заяву в неділю, 23 серпня, зробив глава дипломатії Євросоюзу, віце-президент Європейської комісії Жозеп Боррель в інтерв’ю іспанській газеті El Pais.

За його словами, в Україні “розбіжності між Європою та Росією вирішувалися стріляниною, насильством і дезінтеграцією української території, яка триває донині”.

Він також зазначив, що криза в Білорусі не схожа на геополітичну ситуацію, яка була в Україні під час Євромайдану. Білоруси, за словами Борреля, зараз не сперечаються, “бути з мамою або татом”, а просто вимагають громадянських свобод і прав.

“Європейських прапорів немає на демонстраціях. І Євросоюз не має наміру перетворювати Білорусь на другу Україну. Ми повинні сприяти політичній реформі, але не виступати в ролі спотворювального фактора, як нас можуть сприймати з російської сторони. Ця напруга між Європою і Росією закінчилася вогнем, насильством і розпадом української території”, – сказав він.

Боррель також заявив, що ЄС необхідно продовжувати діалог з Олександром Лукашенком. Він порівняв таку ситуацію із взаємовідносинами Брюсселя з президентом Венесуели Ніколасом Мадуро, зазначивши, що хоча ЄС не визнає легітимності ні Лукашенка, ні Мадуро, з обома лідерами потрібно розмовляти.

Дипломат додав, що у ЄС є “фінансові ресурси в розмірі 50 мільйонів євро на допомогу білоруському суспільству”.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16