Блоги

Білорусам доведеться зробити вибір

0
Тисячі людей на вулицях Мінська та інших білоруських міст – демонстрація національної втоми від багаторічного правління неадекватного диктатора

Потрібно розуміти, що білоруси вийшли не тому, що підтримують Світлану Тіхановську, яка взагалі виявилася випадковим кандидатом на посаду президента країни.  І навіть не тому, що взагалі розуміють, у якій країні хочуть жити, які цінності їх об’єднують.  Вони вийшли тому, що не хочуть більше бути кріпаками Олександра Лукашенка.  Це справжнісінький народний протест проти несправедливості у країні, у якій практично ніколи не було вільних виборів.

Уже доводилося писати, що Лукашенко оголосить себе переможцем цих виборів.  Так і сталося.  У його системі влади немає ніяких виборів, а є плебісцит, на якому повинні бути підтверджені його повноваження.  Люди, які повстали проти цього порядку речей для Лукашенка – змовники.  І тепер питання просто у тому, хто кого переможе – Лукашенко білоруський народ або білоруський народ – Лукашенка.  Питання у тому, яка кількість білорусів є готовою жертвувати собою за свободу своєї країни.

Але найголовніше – чого не розуміють учасники протестів і не розуміє сам Лукашенко – так це те, що держава, збудована диктатором, приречена. Вона зруйнується у будь-якому випадку просто тому, що не була ніякою державою, а була просто володінням Лукашенка. У неї немає реальної інфраструктури, як не було реальної інфраструктури в України Януковича.  Білорусь, у якій її жителі перебували на протязі 1991-2020 років, просто лопне, як повітряна кулька.  І її жителі опиняться на будівництві, де у кожного буде своя цегла, а з цегли потрібно буде побудувати один будинок для всіх.

І у цієї нової Білорусі буде дуже простий вибір: або вже найближчим часом стати частиною Російської Федерації, або відбитися від Росії і почати будувати нову державу, яка розірве союз з Росією і буде розраховувати на інтеграцію з ЄС і НАТО.

Правління Лукашенко просто дозволяло білорусам відкладати цей вибір, банальний вибір між добром і злом, між існуванням і зникненням.  Але тепер білоруському народові доведеться його зробити.

Віталій Портников