Суспільство

Білоруський опозиційний телеграм-канал NEXTA заявив, що у правоохоронців є всі доступи до “ВКонтакте”

0

Білоруські правоохоронні органи мають повний доступ до російської соціальної мережі «ВКонтакте». Про це заявив засновник білоруського новинного Telegram-каналу NEXTA, блогер Степан Путило в інтерв’ю російському журналісту Юрію Дудю, інформує ІнфоРезист.

“Їм навіть не треба нічого зламувати. У них всі бази, всі доступи “ВКонтакте”. Я, напевно, зараз засмучу більшу частину аудиторії. Людей викликали на допити і їм просто показували скріни (особистих листувань, – ред.) за 2015-2016 рік. І це навіть не були скріни, а це були внутрішні, з самого «ВКонтакте», повідомлення», – розповів Путило.

Він навів приклад, як у Слідчий комітет приходили люди, підозрювані по якійсь справі, й слідчі показували їх особисте листування з «ВКонтакте».

“Наприклад, чувак щось сказав, А вони йому: «У переписці у вас було інше». Відкривають і показують йому”, – стверджує блогер.

  • У 2017 році п’ятий президент України Петро Порошенко підписав указ про заборону в країні низки російських компаній, зокрема соцмереж «Однокласники», «ВКонтакте» і пошуковика «Яндекс».
  • У травні 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив заборону на російські соцмережі.
  • Втім, додаток “ВКонтакте” запрацював в Україні попри блокування.
  • У РНБО заявили, що російська соцмережа активізувалася в Україні перед місцевими виборами, щоб спецслужби РФ могли збирати інформацію про українців.
  • Мінкульт вимагає від Apple і Google вилучити мобільний додаток “ВКонтакте” з переліку завантажень для українських користувачів.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist