Політика

Блогер: в “Слузі народу” пішли на відвертий антидержавний саботаж

0

Тиск МВФ на попередні уряди був набагато серйозніше, ніж нинішній. Більш того, були закони, зокрема, антикорупційні, які прямо суперечили інтересам конкретних депутатів більшості, ми ж розуміємо, що там далеко не всі ангели були.

Але у політичного керівництва країни було розуміння, що макроекономічна стабільність, яка була неможливою без допомоги міжнародних кредиторів – це інтерес всього народу і пріоритет уряду. І голоси знаходилися, і терміни витримувалися. Винятки бували хіба що з підвищенням цін на газ і тепло. Про це у своєму блозі пише блогер Карл Волох.

Він зазначає, волею нового президента той парламент був розігнаний. Йому на зміну прийшли «нові обличчя» і велика частина з них сьогодні цілком здатні заради хабарів від одного конкретного олігарха кинути країну в пекло і хаос дефолту. Подання багатьох тисяч поправок в «антіколомойскій» закон – це і є той самий відвертий антидержавний саботаж.

Немає сумнівів, що, з огляду на вже існуючу кризу, неотримання коштів від МВФ в першому півріччі автоматом означає дефолт. І навіть пізніше голосування за необхідний закон ситуації не змінить. Найприкріше, що Зеленський навіть в цій ситуації на серйозне протистояння з Коломойським не здатний.

За словами Карла Волоха, ситуація останніх тижнів показує, що монокоаліція є залежною від гаманців людей, чиї інтереси нерідко протилежні інтересам більшості населення України. Найнагальнішою проблемою є переформатування більшості і створення дієздатної коаліції – бажано з проведенням дострокових виборів або, тимчасово, через внутрішні парламентські процедури.

Це завдання слід ставити як центральну для опозиції і громадянського суспільства. Тим більше, що тренди в електоральних настроях цілком підтверджують ефективність таких заходів.