Суспільство

Бутусов: На записах НАБУ є розмова Вовка, Богдана і Портнова про призначення Тупицького головою КСУ

0

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) виявило запис розмови голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка з ексголовою Офісу президента Андрієм Богданом і колишнім заступником голови Адміністрації президента Андрієм Портновим про призначення головою Конституційного суду Олександра Тупицького. Про це повідомляє журналіст Юрій Бутусов у Facebook, посилаючись на джерела, близькі до НАБУ.

На записах, які велися в кабінеті Вовка, троє осіб з голосами вищевказаних осіб обговорюють призначення Тупицького головою КС, а також поставлені перед ним завдання.

“Ці записи необхідно опублікувати, щоб суспільство могло їм дати оцінку напередодні доленосних рішень по КС», – зазначив Бутусов.

Він нагадав, що Тупицький був призначений суддею Конституційного суду в 2013 році, коли Портнов обіймав посаду в Адміністрації президента Януковича. У вересні 2019 року Тупицького обрали головою КС.

Бутусов наголосив, що президенту і парламенту необхідно зажадати негайного розслідування всіх матеріалів НАБУ, які стосуються призначення Тупицького, і розглянути питання про відповідальність фігурантів записів.

“Не виключено, що рішення Конституційного суду спровоковані впливом на Тупицького низки високопосадовців і політиків”, – додав журналіст.

  • Конституційний суд на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 КК, яка передбачає покарання за недостовірне декларування майна чиновниками і суддями, а також низку інших антикорупційних норм.
  • В Євросоюзі заявили, що рішення КСУ ставить під сумнів міжнародні зобов’язання України.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ про перезапуск Конституційного суду.
  • ДБР порушило справу проти голови КС за статтею про держзраду.
  • Секретар РНБО заявив, що Росія причетна до скандального рішення КСУ.