Суспільство

Бутусов повідомив, що завод Малишева взяв на роботу ексміліціонера, який чекав на російські танки в Харкові

0

Генеральний директор харківського заводу імені Малишева 29 травня звільнив директора з безпеки Вадима Поляха після того як журналіст Юрій Бутусов оприлюднив раніше невідому інформацію про контакти Поляха з РФ, інформує видання Гордон.

Начальником служби безпеки харківського танкового заводу імені Малишева призначили колишнього полковника міліції Вадима Поляха, який поїхав до РФ, співпрацював із поліцією РФ і закликав у 2014 році ввести в Харків “русские танки-избавители”. Про це на своїй сторінці у Facebook 29 травня написав головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

“В одному з російських блогів, який ведуть в інтересах російських спецслужб співробітники Центру аналізу стратегій і технологій щодо ситуації в Україні, було викладено інтерв’ю з Вадимом Поляхом – біженцем з України – російському виданню “Орел-регион”, яке, судячи з дати, було опубліковано 7 травня 2014 року. Інтерв’ю є повністю українофобським, в руслі російської пропаганди, там багато видатних цитат, очікування російських танків в Україні, розповіді про страшних нацистів і що 90% у Харкові чекають на Росію. Головне, що Полях заявляє, що дістає дозвіл на проживання у РФ, що збирається забрати в Росію сім’ю й отримати роботу в управлінні МВС Орловської області РФ”, – розповів Бутусов.

Він звернув увагу, що два місяці тому Поляха призначили головою безпеки Харківського бронетанкового заводу імені Малишева – він пройшов спецперевірку і дістав доступ до держтаємниці.

Журналіст повідомив, що звернувся до керівництва “Укроборонпрому”, де йому сказали, що Поляха звільнили після отримання нових даних. Усі матеріали щодо нього передали у департамент контррозвідки Служби безпеки України.

“За даними “Цензор.НЕТ”, інформацію про перебування у РФ і контакти з росіянами Полях приховав під час проходження перевірки. Чому він був такий упевнений, що ніхто не перевірить Google, і чому цю статтю не знайшло в інтернеті керівництво концерну, Служба безпеки “Укроборонпрому” і Харківська СБУ? Виходить, що в цих структурах за підбір кадрів відповідають люди, які не вміють користуватися інтернетом, а поліграфолог не зміг виявити основні факти під час перевірки. Тобто система перевірки не ефективна взагалі, і вимагають перегляду й інші кадрові призначення”, – зазначив Бутусов.

За його словами, Полях навряд чи був російським резидентом, проте напевно міг мати несанкціоновані контакти з Росією і бути джерелом витоку держтаємниці з військового заводу.

Пресслужба “Укроборонпрому” підтвердила факт звільнення Поляха. Там підкреслили, що це сталося після публікації Бутусова.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist