Різне

Бутусов: “Єрмак на нараді заявляв, що не можна проводити операцію із захоплення вагнерівців”

0

Президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу через те, що він зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка з приводу можливого зриву секретної операції СБУ і ГУР МО із затримання терористів ПВК “Вагнера”.

Про це йдеться в статті головного редактора Цензор.НЕТ Юрія Бутусова.

“У скандалі виявилося замішане вище керівництво країни. Начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, який зажадав перевірити на поліграфі главу Офісу президента Андрія Єрмака і першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, відразу після своєї заяви був … звільнений указом Зеленського! Таким чином, президент України цим звільненням приховав високопосадовців від проходження перевірки та кримінального провадження”, – пише Бутусов.

Зазначається, що понад рік тому була розпочата операція з розшуку та затримання 28 терористів, які проживають у РФ, з метою забезпечити правосуддя і поповнити “обмінний фонд” для проведення обміну полоненими, який блокує Росія.

“Українські спецслужби виявили терористів. Потім запропонували їм вигідну роботу від імені російської приватної військової компанії “МАР”, створеної в 2014-му в Санкт-Петербурзі для вербування найманців для війни проти України, але закритої засновниками в 2018 році. Робота – охорона нафтових вишок у Венесуелі, звідки терористам надійшло запрошення. Набрали групу з 33 осіб (крім 28 терористів, були і випадкові люди). Згідно з планом, водій Геннадій Кумпан повинен був перевезти всю групу 24 липня через Москву прямо в Мінський аеропорт, не затримуючись у Білорусі ні на одну годину, звідки вони повинні були 25 липня вилетіти рейсом Мінськ – Стамбул в Туреччину. Літак з певних причин приземлився б в Україні, терористи були б затримані, а пасажири та екіпаж змогли б швидко продовжити політ”, – пише Бутусов.