Війна

Бутусов: Зеленський нагородив бійця, який втік з поля бою і кинув помирати морпіха Журавля

0

Президент Володимир Зеленський нагородив матроса Олега Пецуха, який кинув помирати морського піхотинця Ярослава Журавля після обстрілу бойовиками українських воїнів на Донбасі 13 липня. Про це повідомляє журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook, інформує ІнфоРезист.

“5 серпня президент Зеленський нагородив орденами тих, хто брав участь в операції. Троє морпіхів 137-го батальйону були нагороджені посмертно, а один морський піхотинець був нагороджений живим орденом “За мужність 3-й ступеня”. У цей момент стало очевидно, що ніякого “особистого контролю” в цій ситуації насправді Зеленський не організував і ніякого розуміння того, що сталося, немає ні у президента, ні у міністра оборони Андрія Тарана, ні у головкому ЗСУ Руслана Хомчака, які подавали списки на нагородження”, – йдеться в пості.

Бутусов зазначив, що на відео з нашоломної камери загиблого медика Миколи Ільїна видно і чутно, як нагороджений президентом Пецух кидає офіцера – командира групи – і медика та тікає. На думку журналіста, розслідування по загибелі морських піхотинців варто було розпочинати з перегляду цього ролика, який бачили сотні тисяч людей.

“Так, це проблема всієї нашої армії, коли людей набирають всіх підряд, не дають їм підготовки і тому не всі можуть адекватно проходять перевірку боєм. Але на якій підставі Верховний Головнокомандувач НАГОРОДИВ бойовим орденом матроса, розвідника, який КИНУВ своїх бойових товаришів під обстрілом ворога?” – підкреслив Бутусов.

Він пише, що після того, як Пецух утік, виконувати завдання з порятунку Журавля залишився тільки Ільїн, який підірвався на ворожій міні, і командир групи, який отримав контузію і не зміг завершити рятувальну місію самотужки.

“Єдиний воїн, який виконував завдання до кінця, був офіцер, який командував евакуаційної групою. Але цього офіцера Зеленський не нагородив, ні міністр оборони, ні главком ЗСУ, ні командування 35-ї бригади чомусь його не представили до ордену”, – йдеться в пості.

Бутусов задає питання про те, чому нагородили недостойного і сам на нього відповідає. На думку журналіста, орден Пецуху дістався через те, що його відправили до батька загиблого Журавля знімати сюжет на телебачення. Бутусов підкреслив, що матроса, який утік, “нагородили бойовим орденом за піар-акцію”.

“А воїну, який по-справжньому собою ризикував, проявив мужність і зараз знаходиться на лікуванні в госпіталі, орден не дали. Хоча нагороди потрібні перш за все тим, хто бере на себе відповідальність, а не тим, хто ближче до начальства. Це говорить про тому, що “совок” і показуха продовжують панувати в нашій армії”, – йдеться в пості.

Бутусов також заявив, що дана ситуація говорить про те, що After action review, розбору операції, який є одним із стандартів НАТО, у ЗСУ немає.

“Це означає, що слова Зеленського про “особистий контроль” – пустопорожня балаканина – не знає Зеленський нічого про те, що сталося, не цікавився і не питав навіть. “Особистий контроль” насправді обернувся лицемірством”, – додав журналіст.

Бутусов також закликав президента “хоча б трохи почати вникати в його обов’язки і завдання як Головнокомандувача”.

  • 13 липня в районі Зайцева, незважаючи на домовленість про «режим тиші», бойовики обстріляли групу військових, яка намагалася евакуювати тіло загиблого військовослужбовця ЗСУ Дмитра Красногрудя. В результаті обстрілу загинув військовий медик Микола Ільїн. Також на поле бою залишився поранений сержант Ярослав Журавель.
  • 14 липня Зеленський відреагував на вбивство морських піхотинців і медика на Донбасі і пізніше взяв справу під особистий контроль.
  • 17 липня терористи передали тіло медика українській стороні, проте впізнати його було неможливо.
  • 21 липня бойовики передали Україні тіло військового Журавля.
  • 23 червня стало відомо, що з тіла медика Ільїна вирізали нутрощі і кістки, а Журавель стік кров’ю.
  • Побратими загиблих морпіхів звинуватили керівництво батальону в бездіяльності.