Суспільство

“Це держзрада”: Міноборони хотіло придбати “Дану М2” за 1.3 млн євро, хоча в 2018 їх пропонували за 800 тисяч

0

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16

У рамках цього кримінального провадження вже пройшли обшуки в Укрспецекспорті.

Про це повідомив нардеп “Європейської Солідарності” Михайло Забродський, передає Цензор.НЕТ.

“Життя саме продовжує пропонувати теми для обговорення. І знову однією із важливих є питання закупівлі САУ Дана-М2. Одразу зазначу для фахівців із вімирювання довжини ствола в калібрах і експертів із рівня підготовки курсантів-артілерістів радянського розливу – мова сьогодні не про технічні переваги чеської САУ і не про артилерію, як рід військ взагалі. Сьогоднішня тема – ознаки банальної корупції під час намаганнь заполучити такий смачний чеський контракт.

Минулого тижня ми чимало говорили про фактичний зрив програми розвитку вітчизняної артилерії. Всім добре відомо про те, як з незрозумілих причин усі кошти, виділені на закупівлю артсистем планувалося направити на сумнівний контракт із закупівлі Дана-М2 за ціною 1,29 мільйона євро за одиницю.

Саме в ціні і криється сама цікава родзинка цієї проблемної угоди. Ще два роки назад, у 2018-му, чеська збройна компанія Excaliburarmy пропонувала ці САУ за 812 тисяч євро! Судячи з усього торгівля йшла не дуже. Декілька країн закупили певну кількість одиниць. І, о диво! З’являється перспектива українського контракту на 26 одиниць. І ціна САУ, яка найбільш успішно за останні роки продається саме на пострадянському просторі (грає роль калібр !), злітає в півтора рази!

Нижче наведений документ – комерційна пропозиція чеської компанії від 2018 року. Нехай нікого не бентежить найменування Дана М1-М, мова йде саме про Дана М2, той же самий зразок. Але експортувалася до інших країн всі ці роки саме Дана М1-М і лише вона теоретично може бути закуплена відповідно до 345 Постанови Кабміну України.

Що це може означати? А не народилася Дана М2 саме під перспективу контракту з Україною, з метою хоч як би пояснити зростання ціни в 1, 5 рази? І які ще питання можуть виникнути під час детального розгляду цієї оборудки?…

Відповідна реакція правоохоронних органів не примусила себе довго чекати. Наприкінці листопада СБУ відкрито кримінальне впровадження по зазначених фактах, по статті 111 КК України – державна зрада! Ну а нещодавні обшуки в Укрспецекспорті – яскраве підтвердження активних слідчих дій по цьому впровадженню.

Впевнений, що осторонь зазначеного питання не залишиться і наш Комітет ВР України, який в черговий раз не погодивши зміну до ДОЗу стосовно сумнівної оборудки, вже продемонстрував принципову позицію щодо спроб нагріти руки на забезпеченні обороноздатності держави”, – заявив Забродський.

Раніше “слуга народу” Копитін заявив, що Комітет з оборони не підтримає пропозицію Міноборони про закупівлю САУ “Дана” у Чехії. Він пояснив це рішення так: “Ціна закупівлі – дуже висока. Викликає здивування, що Міноборони знову повертається до цього проєкту, який вже не раз був відхилений”.

Нагадаємо, докладно про ситуацію із закупівлею гаубиць “Дана” писав у своїй статті главред Цензор.НЕТ Юрій Бутусов: “Україна не робить висновків з війни в Карабасі: Міноборони уклало контракт на закупівлю застарілих гаубиць “Дана” калібру 152 мм замість гармат за стандартами НАТО”.

Міноборони планувало купити САУ Дана по 1,29 млн євро, хоча в 2018-му їх пропонували по 812 тис. євро: відкрито справу за статтею держзрада, - нардеп ЄС Забродський 01
Міноборони планувало купити САУ Дана по 1,29 млн євро, хоча в 2018-му їх пропонували по 812 тис. євро: відкрито справу за статтею держзрада, - нардеп ЄС Забродський 02
Міноборони планувало купити САУ Дана по 1,29 млн євро, хоча в 2018-му їх пропонували по 812 тис. євро: відкрито справу за статтею держзрада, - нардеп ЄС Забродський 03

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді ти зобов'язаний підписатися на наш телеграм-канал "Блоги вільної України"! Тут таких як ти шанують. А реваншистів, рашистів і зелібобиків відправляють за порєбрік!

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16

https://t.me/ovision16