Новини

Це дійсно узурпація влади, – блогер

0

Підвезли чергові ідеї новел СН на місцеві вибори. На тлі падіння рівня підтримки СН шукає все нові способи обмежити можливість участі у виборах незалежних осіб і кандидатів. Крім абсурдною суми застави, вже встановленої Виборчим кодексом, планують ввести ще один жорсткий фільтр.

Цитата:

“Перше – це поширити пропорційну систему мало не до рівня ОТГ, як мінімум до міст на 30 тисяч жителів.

Друге – зобов’язати партії висунути кандидатів в 2/3 облрад”.

Якщо ця інформація підтвердиться, то це вже остаточна узурпація влади і переклад виборчих процедур в РФ-стайл.

Подібні новели не просто відсікають регіональні партії. При існуючій сумі застави для участі у всіх місцевих виборах необхідно 88 млн. Грн. тільки на застави по всій країні тільки на облради. З урахуванням міськрад, мерів і т.д. виходить 150 млн. грн., зіставні суми доступні тільки партіям з олігархічним фінансуванням.

Таким чином, даний проект перетворює всю представницьку політику в закритий клуб, вхід в який “з вулиці” стає неможливим з побудови. Подібні дії будуть фактично означатиме позбавлення громадян права самостійно організовуватися в партії і брати участь у всіх органах представницької влади від ОТГ до ВР включно. Це ДІЙСНО узурпація влади.

У разі, якщо такі новели будуть прийняті, все реально незалежні від великого капіталу партії будуть витіснені з системної політики в вуличну. Що, в свою чергу, означатиме їх радикалізацію і перехід до несистемним методам політичної боротьби.

Упевнений, що подібна законодавча новела повинна зустріти широку протидію всіх партій і політсил. Як парламентських, так і позапарламентських.

Микита Соловйов