Суспільство

“Це призначення викликає запитання”: Венедіктова асоціюється Януковичем – Atlantic Council

0

Журналіст аналітичного центру зазначає, що “Зеленський не виконав свої обіцянки щодо забезпечення незалежного правосуддя та обмеження влади олігархів”

“Невдачі, які перевищують досягнення”, – так оцінюють результати першого року президентства Володимира Зеленського у статті “Від віртуального кандидата до скомпрометованого президента: важкий перший рік Зеленського”, опублікованій на сайті американського аналітичного центру Atlantic Council. Автор, журналіст Ілля Тимченко також відзначив, що призначення Ірини Венедіктової “викликає запитання”.

Тимченко пише, що Зеленський не виконав свої обіцянки щодо забезпечення незалежного правосуддя та обмеження влади олігархів.

“Протягом першого року перебування на посаді президент Зеленський не вирішив нагальної потреби в судовій реформі. Команді Зеленського знадобилося чотири місяці, щоб призначити генерального прокурора Руслана Рябошапку, який відпрацював лише півроку до того, як його замінили”, – пише автор.

“Наступниця Рябошапки Ірина Венедіктова асоціюється з опальним колишнім президентом Віктором Януковичем, і це призначення викликає запитання”, – йдеться у статті.

“Україна перейшла на низку позицій, сприятливих для Росії, включно з намаганням почати прямий діалог із маріонетками Москви на сході України і переслідуванням відомої учасниці революції Майдану Тетяни Чорновол”, – пише автор.

У статті також йдеться про ймовірний вплив на політику Зеленського власника телеканалу “1+1”, олігарха Ігоря Коломойського.

“Протягом багатьох років Зеленський був одним із зіркових імен на телеканалі Коломсойського “1+1″, що наводило на думку, що олігарх також стояв за висуванням шоумена на посаду президента. Багато хто побоювався, що Коломойський використає свій вплив на Зеленського, щоб забезпечити повернення Приватбанку, який був націоналізований наприкінці 2016 року на тлі скандального викриття фінансових порушень та величезних втрат для української держави”, – пише автор.

“Щоб цього не сталося, МВФ прив’язав новий фінансовий пакет до ухвалення закону, що запобігає поверненню націоналізованих банків їхнім попереднім власникам. Коронавірусна криза зробила фінансову допомогу МВФ життєво важливою”, – наголошує автор статті. І додає, що законопроєкт, який був ухвалений у першому читанні ще у березні, досі не голосується в цілому через тисячі поправок, внесених депутатами з президентської фракції, які лобіюють інтереси Коломойського.

“Дехто вважає, що підтримка президентом банківського закону стане остаточним розривом з Коломойським. Однак кінцеву версію законопроекту ще не розглядають, і багато хто вважає за краще, щоб президент врешті решт визначився”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, нинішній генпрокурор – колишня викладачка, а її чоловік – поліцейський. При цьому задеклароване ними майно не зовсім відповідає тому, скільки заробляють на цих посадах.

Джерело: News.UA

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist