Суспільство

“Це хамство! Це справа НАТО”: Захарова маразматично відреагувала на те, як Прага вигнала російських дипломатів

0

Як пише видання Гордон, офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова емоційно відреагувала на вислання з Чехії російських дипломатів. Зокрема, таке рішення Праги вона назвала непристойним вчинком. Про все це вона поскаржилась відомому пропагандисту Кремля в ефірі “Соловйов LIVE”.

“Заявили про вислання двох російських співробітників закордонних установ. Ми… кваліфікували це як недружній і взагалі хамський учинок, непристойний учинок, непристойний. Звісно, будуть і відповідні заходи, але найголовніше, що це будуть не тільки відповідні дзеркальні або симетричні заходи, але, звичайно, це все буде враховано і надалі вибудувано курси стосовно цієї держави”, – сказала вона.

Захарова вважає, що НАТО “стежить дуже пильно”, як Москва активно і “на всіх фронтах” останніми роками будувала відносини з Чехією, й Альянсу це нібито не подобається.

“Сили було залучено чималі, і, знову ж, удару завдавали цілеспрямовано за цілою низкою напрямів”, – заявила речниця МЗС РФ.

Чехія є членом НАТО з 1999 року.

26 квітня 2020 року видання Respekt опублікувало розслідування, в якому йшлося, що в Прагу прибув співробітник однієї з російських спецслужб із дипломатичним паспортом, у якого з собою могла бути отрута рицин для отруєння групи чеських чиновників, зокрема мера чеської столиці Зденека Гржиба і голови адміністрації району Прага-6 Ондржея Коларжа.

Коларж був одним з ініціаторів демонтажу у Празі пам’ятника радянському маршалу Івану Конєву, а Гржиб – перейменування площі перед посольством Росії на честь убитого російського опозиціонера Бориса Нємцова. Після прибуття кілера, за даними Respekt, Коларжа і Гржиба взяли під охорону.

Після виходу статті російське міністерство закордонних справ надіслало Чехії ноту протесту. “Посольство Росії в Чехії категорично відкидає такі обурливі та брехливі інсинуації. Домисли, що містяться в публікації, не мають під собою абсолютно жодного підґрунтя”, – ідеться в заяві.

28 квітня прессекретарка МЗС Чехії Зузана Штихова сказала журналістам, що російська нота є “недоречною спробою порушити свободу преси”, повідомило агентство České noviny. Вона розповіла, що міністерство надіслало свою ноту в російське посольство, в якій вказало, що Чехія не буде втручатися в роботу журналістів, і нагадала про Договір про дружні відносини між Чехією та Росією, в якому обидві сторони зобов’язалися не втручатися у внутрішні справи одне одного.

5 червня стало відомо, що уряд Чехії ухвалив рішення вислати з країни двох російських дипломатів і дав їм 48 годин на виїзд. На цей крок влада країни пішла після оприлюднення інформації про прибуття в Чехію російського дипломата, який планував отруїти групу чеських політиків.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist