Суспільство

Через карантин в Харкові не відбудеться масова хода до 9 травня, але Кернес вже знайшов їй заміну

0

На 9 травня в Харкові міський голова Геннадій Кернес планував масштабну ходу “Полку безсмертної перемоги”, Але її проведенню завадив карантин, повідомляє 24 канал.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Про те, що урочистості в Харкові не відбудуться, сам Геннадій Кернес повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“На жаль, пандемія COVID-19 внесла суттєві корективи в наші плани – схоже, карантин та терміни надзвичайної ситуації в Україні торкнуться і 9-го травня. Масових заходів, швидше за все, проводити не можна буде”, – відзначив Кернес.

Та все ж він не полишає спроби провести акцію 9-го травня. Але зробити це, не виходячи з дому. Він закликав харків’ян вийти на балкони в цей день з фотографіями родичів, які воювали під час Другої світової війни.
Чому СРСР та деякі пострадянські країни відзначають 9-те травня

Закінчилася Друга світова війна 2 вересня 1945 року капітуляцією Японської Імперії. 8 травня капітулювала лише Німеччина. Акт капітуляції був підписаний о 22:43 8 травня 1945 року. За московським часом це було 00:43 9 травня. В СРСР це вдало використали, щоб відзначати перемогу окремо від Європи та США в період “холодної війни”.

До того ж, указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року (ще до капітуляції Німеччини) 9 травня був встановлений як день “всенародного торжества”. У 1948 році, враховуючи жахливі наслідки війни, зокрема наявність величезної кількості інвалідів, свято скасували.

Статус державного свята 9 травня знову отримало 1965 року.

З 2015 року в Україні 8 травня відзначають як День пам’яті та примирення (пам’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни).