Новини

Чому злочини проти Майдану досі не розслідувані та хто у цьому винен: відповідь Рябошапки

0

Злочини проти Майдану розслідують вже шість років і процес досі триває. Не вистачило ресурсів та не було комунікації між відомствами – такі причини цього назвав генпрокурор Руслан Рябошапка.

У генпрокурора Рябошапки в ефірі “Право на владу” ввечері 20 лютого запитали: хто винен в тому, що розслідування злочинів проти активістів Майдану досі не довели до кінця.

Голова Офісу генпрокурора заявив: хто винен – сказати складно. І назвав причини того, чому процес розслідування настільки тривалий:

  • Не було належної комунікації між різними силовими структурами.
  • Не було достатнього забезпечення ресурсами.
  • Не виконали вкрай важливі для слідства експертизи.

“Слідству не давали на повну розгорнутися, не було належної комунікації з боку МВС і Служби безпеки. Це правда. Слідство не було забезпечено необхідними ресурсами. Це проблеми з тими ж експертизами”, – сказав генпрокурор.

І уточнив: “У нас величезну кількість експертиз досі не проведено, в тому числі це балістика: яким чином люди могли бути вбиті, яким чином і звідки були постріли. А це одні з ключових експертиз”.

Зараз складно сказати, хто, власне, винен в тому, що ми до сих пір не отримали відповіді,
– підсумував Рябошапка.

У генпрокурора також запитали, чи існують розслідування стосовно керівників силових відомств, які могли чинити “тихий саботаж” у справах Майдану. Рябошапка відповів, що наразі таких проваджень немає.