Суспільство

Цимбалюк про День Перемоги: Поведінка Лукашенка дуже дратує Кремль

0

Російському керівництву не подобається поведінка президента Білорусі Олександра Лукашенка у зв’язку із Днем Перемоги. Таку думку український журналіст, кореспондент агентства УНІАН у РФ Роман Цимбалюк висловив “Фактам” в інтерв’ю, яке було записано 7 травня, інформує видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Іскри пробігають. Наприклад, офіційні релізи телефонної розмови Лукашенка і [президента Росії Володимира] Путіна, яка відбулася 5 травня, разюче відрізняються. До цього у ЗМІ просочилася інформація, що російська сторона висловила невдоволення, що Лукашенко вслід за Путіним не скасував параду. Пресслужба президента Білорусі повідомила, що він розповідав Путіну про те, як відбуватиметься парад у Мінську, а на сайті Кремля все спростували, мовляв, цього питання взагалі не обговорювали”, – сказав він.

За словами журналіста, “поведінка Лукашенка дуже дратує Кремль”.

“Слухайте, це що ж виходить? Та Лукашенко просто сміється над Путіним! Каже, що не може скасувати парад: “А то скажуть, що злякалися коронавірусу”. Отже, Путін злякався. Лукашенко вважає, що смішно спілкуватися з народом за допомогою відео. Отже, Путін смішний”, – пояснив Цимбалюк.

Він зазначив, що Москва не поспішає реагувати на запрошення Мінська на зустріч глав країн – учасниць Євразійського економічного союзу наприкінці травня, водочас Лукашенко пообіцяв зробити все, щоб гості “не підчепили коронавірусу”.

“Найголовніше – що Лукашенко зустрічається з людьми. Він проводить якісь наради у своєму кабінеті, відвідує заводи і фабрики, причому навколо немає жодної людини в масці. Зрозуміло, що така зухвала поведінка сильно обурює”, – вважає Цимбалюк.

3 травня Лукашенко назвав майбутній парад у Мінську з нагоди 75-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні “не найнебезпечнішим на думку епідеміологів та вірусологів заходом” і повідомив, що скасовувати його через пандемію коронавірусу не будуть. 5 травня Лукашенко запросив на військовий парад глав держав колишнього СРСР. Білоруська влада не інформувала, чи прийняв хтось із президентів запрошення.

У період епідемії Білорусь не закривала своїх кордонів, не зупиняла роботи підприємств, магазинів, закладів харчування та освіти. Також у країні немає заборони на масові заходи, незважаючи на те, що експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я закликали владу ввести обмежувальні заходи.

16 квітня Путін скасував щорічний парад Перемоги, який проводять 9 травня, через епідемію коронавірусу. Він повідомляв, що всі урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги відбудуться пізніше за 2020 рік, проте не назвав точних термінів. 6 квітня російські ЗМІ повідомляли, що парад у Росії через карантин можуть перенести на 24 червня. Вірогідною датою проведення параду також називали 3 вересня.

Обмежувальні заходи у зв’язку з пандемією COVID-19 у РФ введено із 28 березня. 28 квітня Путін оголосив про продовження карантину до 11 травня.

Росія та Білорусь є членами Союзної держави.