Суспільство

Данилюк запитав, чи готують екстрадицію Коломойського, Венедіктова відповіла

0

Колишній секретар РНБО Олександр Данилюк 26 лютого заявив, що, згідно з його інформацією, зараз готують документи про екстрадицію бізнесмена Ігоря Коломойського, інформує Гордон.

“Згідно з моїми джерелами в Офісі генпрокурора, ви зараз готуєте документи щодо екстрадиції громадянина Кіпру та Ізраїлю Ігоря Валерійовича Коломойського. Спростуйте або підтвердіть цю інформацію”, – звернувся він до генпрокурорки Ірини Венедіктової в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”, яку транслюють на каналі “Україна” і на YouTube-каналі Shuster online.

Данилюк не навів інших деталей. Коломойський ще в листопаді був в Україні.

“Я правоохоронець. Усе, що ви зараз наговорили, – це ваші джерела, мені невідомі. Є історія 222-ї статті [Кримінального процесуального кодексу України], яка не дозволяє розголошувати відомості. Прізвище, так? Чому ми сьогодні проговорюємо цю справу? Вона для нас чутлива, тому що за нею стоять такі всемогутні люди, як [бізнесмени] Коломойський і [Геннадій] Боголюбов. Це перша справа такого калібру, яка в державі виходить на інший виток”, – відповіла генпрокурорка.

Венедіктова не спростувала і не підтвердила інформації екссекретаря РНБО.

“Я зроблю те, для чого буде достатньо доказової бази. Сьогодні питання прізвищ – не питання функціоналу кримінальної юстиції, вона так не має працювати. За процесуальними рішеннями не має стояти жодних прізвищ. Для всіх закон має працювати однаково”, – сказала вона.

Коломойський входить до десятка рейтингу найбагатших українців. Зі статками в $1 млрд бізнесмен посів восьму позицію в рейтингу журналу “Forbes Україна” станом на травень 2020 року. За оцінкою журналу НВ станом на кінець жовтня того самого року, він зі статками $1,18 млрд посідає шосте місце у списку найбагатших громадян країни.

Міністерство юстиції США в серпні 2020 року подало проти Коломойського і Боголюбова два цивільні позови, в яких обвинуватило бізнесменів у відмиванні коштів “ПриватБанку”. Мін’юст вимагає конфіскації об’єктів нерухомості, придбаних ними на території Сполучених Штатів. Оцінна вартість нерухомості, яку хочуть конфіскувати, – приблизно $70 млн.

Коломойський заперечував обвинувачення мін’юсту США у відмиванні грошей “ПриватБанку”. “Усі інвестиції у Сполучених Штатах Америки були зроблені із власних коштів, отриманих у 2007–2008 роках за угодою з компанією “Євраз”, і з доходів інших бізнесів, які зберігали у “ПриватБанку”, – говорив бізнесмен у серпні. На тлі цих подій 10 серпня в Києві активісти вимагали екстрадиції Коломойського у США, писали “Букви”.

До кінця року мін’юст США подав ще один цивільний позов проти бізнесменів. У ньому стверджують, що комерційну нерухомість у Клівленді, штат Огайо, “було придбано з використанням коштів, незаконно привласнених у “ПриватБанку” в Україні за допомогою багатомільярдної доларової кредитної схеми”.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16