Блоги

Давидюк – Зеленський, як лідер своєї партії, не має ховатися за депутатами, а взяти відповідальність і сказати…

0

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики може відібрати із 16 тис. поправок у законопроєкт про заборону повернення націоналізованих банків найважливіші, а інші зібрати в пакет і відхилити, сказав у коментарі виданню “ГОРДОН” політолог Микола Давидюк.

“Можна відправити Верховну Раду до вересня в такий турбокарантинний режим, коли депутати будуть наполегливо працювати над одним питанням і жодного рішення не ухвалять. І є другий варіант, коли презідент Володимір Зеленський заявить, що він дійсно не хоче обманювати МВФ, а хоче ухвалити закон, який захистить українську економіку й банківський сектор. Тоді можна піти за скороченою процедурою. Узяти правки, які дійсно поліпшать законопроєкт, а весь законодавчий спам, який подали депутати, що діють як боти і тролі, відкинути і пакетом проголосувати проти. Але тут потрібна горезвісна політична воля. Зеленський, як лідер своєї партії і фракції, не має ховатися за депутатами, а взяти відповідальність і сказати: “Ні, ми не затягуємо час, не розмиваємо закон, а ухвалюємо його так, як обіцяли ухвалити”, – зазначив співрозмовник.

На його думку, затягування процесу ухвалення закону може зіграти на руку бізнесмену Ігореві Коломойському, для якого головне – припинення судових процесів за кордоном.

“Насправді стратегія бізнесмена Ігоря Коломойського зрозуміла. Питання в тому, Зеленський підтримує Коломойського чи МВФ і економіку України. Якщо президент мотивує депутатів діяти на користь держави, то ці 16 тис. правок можуть дуже швидко перетворитися на конструктивний результат. На засіданні профільного комітету можна відібрати дійсно важливі правки, а решту зібрати в пакет і відхилити. Якщо ж парламент піде за процедурою розгляду всіх 16 тис. правок, імітації конституційності тощо, отже, Зеленський таємно домовився з Коломойським, щоб і взяти гроші від МВФ, але водночас залишити олігарху можливість для повернення активів і, що головне для нього, – припинення судових процесів у “ПриватБанку” за кордоном”, – сказав Давидюк.

7 квітня народний депутат від “Голосу”, перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що до законопроєкту №2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” до другого читання подали понад 16 335 правок.

30 березня на позачерговому засіданні парламенту законопроєкт №2571-д ухвалили у першому читанні. Документ підтримало 267 народних депутатів.

Проєкт закону пропонує ввести заборону на повернення націоналізованих банків колишнім власникам. Цей документ, зокрема, унеможливить повернення націоналізованого 2016 року “ПриватБанку” бізнесмену Ігореві Коломойському.

Цей законопроєкт є однією з умов для отримання Україною кредиту від Міжнародного валютного фонду. МВФ привітав ухвалення проєкту закону в першому читанні і зазначив, що очікує остаточного голосування.