Новини

“Даже в сьолах нє разгаварівают”: у метро Києва трапився скандал через українську мову

0

Відомий журналіст, письменник та автор проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко розповів неприємну історію про те, як у київському метро до нього та його колег почали чіплятися через українську мову та заявили, що нею “уже даже в сьолах нє разгаварівают”.

Про інцидент чоловік написав на своїй сторінці у Facebook. Ситуація трапилася 14 лютого.

“У метро в Києві два чоловіки почали чіплятися до нас через те, що ми говоримо українською. Подумав, ну, неадеквати якісь, їх скрізь багато. Колеги якраз виходили, а я вирішив відійти. Вони почали на весь вагон горлопанити: “Чьо оні ви*биваются, уже даже в сьолах нє разгаварівают на украінском”, – переказав журналіст історію.

Також він пригадав схожий випадок, коли до редакції Ukraїner прийшли представники рекламної сфери та заявили, що у видання “націоналістічєскій” контент лише через те, що головна мова – українська.

Ситуація обурила користувачів мережі, зокрема про неї відгукнувся і пресофіцер бригади швидкого реагування НГУ Андрій Куліш. Він заявив, що люди, які так поводяться, відстали від реальності на 16 років.

“Адже, якщо не зраджує пам’ять, українська почала бути популярною ще після революції 2004 року. Мені уже років 6-7 ніхто не каже, що у мене “красива українська мова і я, напевно, зі Львова приїхав або з села”… С*парів і р*шкованів не рахую”, – підкреслив чоловік.

Куліш додав, що чоловікам, які зневажали українську в метро Києва, просто пощастило, що його не було поруч.

“Тому що різниця є. Просто народ у більшості своїй ще не доріс до усвідомлення того, на чому РФ будувала свою експансію, розкачувала Крим і Донбас і чим вона виправдовуватиме свої злочини у майбутньому”, – зазначив пресофіцер.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist