Війна

ДБР залишило Україну без системи ППО, вилучивши прилади для наведення ЗРК

0

Слідчі Державного бюро розслідувань в ході обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил ЗС України, які базуються в Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях НВЧ прилади (клістрони), що є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль.

Про це заявляють в Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

«Так 1 липня 2020р в зенітну ракетну бригаду Повітряних сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань в місті Хмельницький. На підставі постанови судді Хмельницького міськрайонного суду С. Баєва, в рамках кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ГБР складено протокол огляду та вилучено чотири СВЧ приладу (клистрона) і відповідну супровідну документацію », – йдеться в заяві.

У Службі зв’язків з громадськістю Повітряних сил України відзначають, що слідчі інкримінують посадовим особам істотні порушення в закупівлі клистронов. Разом з тим, в згаданій постанові суду не йдеться про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів».

«Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах в Одеській області (в / ч А2800) і Херсонській (в / ч А1836). Створюється враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. У той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ в рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020″, де навіть відкрито розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інститути дозволяють собі подібні речі … », – підкреслили в Командуванні.

У Повітряних силах пояснюють, що надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на мету, а створений запас СВЧ приладів, в разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

«Відсутність вилучених СВЧ може привести до небажаних наслідків і істотно збільшити терміни відновлення бойової техніки, яка прикриває повітряний простір і важливі стратегічні об’єкти країни. Ніхто не перешкоджає неупередженого розслідування справи. Одночасно закликаємо всі правові інстанції приймати зважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави », – підкреслюють в Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist