Суспільство

“Україна може поплатитися”: В ЄС застерегли владу від політичного переслідування Порошенка

0

Депутат Європейського парламенту, впливовий литовський політик Пятрас Ауштрявічюс застеріг адміністрацію Зеленського від політичного переслідування п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це Ауштрявічюс написав на своїй сторінці у Twitter, коментуючи запланований на сьогодні допит Порошенка у ДБР.

“Угода про асоціацію зобов’язує Україну повністю дотримуватися верховенства закону та інших основоположних принципів. Не може бути жодного політично мотивованого переслідування”, – наголосив Ауштрявічюс.

Нагадаємо, раніше народний депутат з “Європейської Солідарності” Микола Княжицький ініціював звіт Нацполіції, ДБР і СБУ щодо тиску на заклади культури.

2 червня Артур Герасимов повідомив, що “Європейська Солідарність” вимагає звільнення керівництва ДБР через беззаконня у музеї Гончара. 26 травня Петро Порошенко разом з дружиною Мариною відкрив у музеї Івана Гончара виставку картин митців з українським корінням із власної родинної колекції. Також Петро Порошенко іронічно подякував керівникам правоохоронних органів “за прискорення” відкриття виставки.

Потім приїхали співробітники ДБР і виламали двері в музей, застосувавши силу до журналістів і народних депутатів. Силовики штурмували будівлю музею, не надавши ніяких дозвільних документів. Журналістка “Прямого” Ганна Дзьоба розповіла, що під час штурму ДБР отримала декілька ударів ліктями у живіт та груди. Згодом виявилося, що силовики ДБР викрали митні декларації до картин.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist