Суспільство

Держава відмовилась виплачувати відшкодування синові померлої від COVID-19 лікарки

0

Фонд соціального страхування не вважає єдиного сина померлої від  COVID-19 лікарки за родича, тому відмовляється виплачувати компенсацію. Про це повідомляє Колумніст.

Ірина Федорчишин працювала анестезіологом реанімації, коли в лікарню поступив важко хворий пацієнт із діагнозом «розшарування аорти». Пацієнт, перед тим як потрапити до лікарні, відвідував Італію. Медики зробили йому експрес тест на COVID-19, однак він виявився негативним.

За словами колег Ірини, пацієнту потрібно було терміново робити інтубацію, тому мати Андрія Сороки (сина померлої) цілу ніч пробула біля пацієнта. Через 5 діб, хворий помер, заразивши коронавірусом 15 медичних працівників, які тим чи іншим способом контактували з ним.

У Ірини Федорчишин захворювання протікало в складній формі і вже через три тижні лікарка померла від ускладнень викликаних COVID-19.

Епідеміологічним розслідуванням було встановлено, що заразилися медики під час виконання своїх службових обов’язків. Тому, в результаті смерті медика, його рідні заслуговують на компенсацію близько 750 прожиткових мінімумів.

Так як Андрій Сорока – єдиний син лікарки, він звернувся у Фонд соціального страхування за виплатою компенсації, але отримав відмову.

“Вони не вважають мене члени сім’ї як єдиного сина, не вважають, у зв’язку з тим, що я одружений і маю свою сім’ю. Вони просто по-своєму трактують сімейний кодекс”, – говорить Андрій Сорока.

Що єдиний син є членом родини померлої питання спірне – так у Фонді соціального страхування пояснюють відмову у компенсації.

“Коли є діти неповнолітні, неодружені, спільно проживають з батьками, їх заносять до кола сім’ї. Коли людина вже одружена і має власну сім‘ю – виходить спірне питання”, – розповіла Леся Нашора, заступниця керівника управління Фонду соціального страхування України у Львівської області.

Нині син померлої лікарки готує позов до суду. Його адвокатка Ірина Сенюта каже, що проблема у тому, що сімейний кодекс чітко не прописує, кого у цьому випадку вважати членом сім’ї. Тож у різних інстанціях це трактують по-різному. Але за іншим законом, лікарі, що померли внаслідок виконання службових обов’язків прирівнюються до військовослужбовців. І цей статус гарантує родинам компенсацію.

“У разі смерті лікарі наділяються статусом таким, і як військовослужбовці. Конституційний суд дав таке роз’яснення, хто такі члени сім’ї військовослужбовцю. Батьки, діти і подружжя є членами сім’ї”, – зазначила адвокатка.

За словами юристки, в Україні це буде перший суд по виплаті компенсації родичам померлого від коронавірусу лікаря. І згодом, упевнена, таких справ більшатиме.