Політика

Держдеп: Медведчук і “1+1” поширили російський фейк про коронавірус

0

Дезінформація була поширена в Україні Віктором Медведчуком, «підготовленим в КДБ адвокатом», заявили у Держдепі

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Росія проводить дезінформаційну кампанію в Україні та Вірменії через підконтрольні медіа проти США про походження вірусу.

Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, пише «Укрінформ».

«На жаль, коли ми шукаємо шляхи подолання кризи, Росія продовжує докладати зусиль для поширення дезінформації. Росія бреше про походження вірусу. Це поширюється в Україні, Вірменії через підконтрольні медіа», – сказав дипломат.

Він додав, що російські фейки були озвучені в ефірі українського телеканалу «1+1», що належить олігархові Ігорю Коломойському. Зокрема, розповідалося про нібито наявність в Україні американських лабораторій, в яких розробляється біологічна зброя.

«Ця історія була поширена в Україні Віктором Медведчуком, підготовленим в КДБ адвокатом, через упередженість якого в 70-і роки Василь Стус був відправлений до Сибіру, в ГУЛАГ», – заявив Кент.

Підкреслювалося, що фейк про американську біологічну зброю в Україні був активно поширений в російських пропагандистських ЗМІ, а також озвучений представником російської окупаційної адміністрації в ОРДЛО.

За інформацією «Детектора медіа», сюжет програми «Секретні матеріали» на каналі «1+1» про американські біолабораторії, начебто розташовані в Україні, вийшов у ефірі 27 квітня.
У ньому йшлося, що європейські журналісти начебто виявили понад чотири тисячі лабораторій, у яких США створюють нові віруси, й міністерство оборони Сполучених Штатів Америки це нібито вже підтвердило.

Згідно з матеріалом «Детектор медіа», цей сюжет грунтується на інформації, вперше оприлюдненій на сайті партії «Опозиційна платформа — За життя» 15 квітня.
На цьому вебресурсі було опубліковане публічне звернення Віктора Медведчука до керівництва держави про те, що в Україні діють 15 військових лабораторій США.

Те, що Росія вже на повну використовує ‘коронавірусну’ кризу для поширення пропаганди та дезінформації, не є секретом.
Про це свідчить, наприклад, нещодавній звіт East Stratcom – команди Європейської служби зовнішньої дії.

Експерти Stratcom зафіксували понад 150 випадків прокремлівської дезінформації про COVID-19 тільки в період з 22 по 27 січня. І немає жодних підстав вважати, що згодом кремлівська пропаганда стала працювати менше.