Суспільство

Для мене це порожня справа, – Зеленський про “плівки Єрмака”

0

Президент України Володимир Зеленський вперше публічно прокоментував ситуацію з оприлюдненими відеозаписами, на яких брат голови Офісу Президента Андрія Єрмака Денис “домовляється” за посади.

Свою позицію про “плівки Єрмака” Зеленський озвучив під час пресконференції, повідомляє 24 канал.

“Для мене це порожня справа. Я знаю, хто проводив ці записи, для чого. Хто хотів шантажувати мене особисто, щоб я зняв Єрмака. Я знаю, хто це робив. Не готовий зараз говорити, бо йде слідство. Але я знаю відповіді”, – заявив Зеленський.

При цьому Зеленський наголосив, що на відео не сам керівник ОП Андрій Єрмак, а його брат. Окрім того, там не було зафіксовано ніякої передачі грошей. Та й людей, про яких йшла мова, на державних посадах немає.

Натомість Зеленський заявив, що це спланована акція для шантажу. Його, в тому числі. Відтак сама справа є “порожньою”, але “не порожнім” є те, для чого це зробили та хто мав таку можливість.

Ми розуміємо, хто має таку техніку. Держава має, – відзначив Зеленський.

Він також запропонував звернути увагу на такі деталі:

 • хто викладав відео;
 • хто перший оприлюднив у фейсбуці та в телеграм-каналах.
Скандал з “плівками Єрмака”: коротко
 • 29 березня нардеп від “Слуги народу” Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу Президента Андрія Єрмака – Денис Єрмак – проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.
 • У відповідь Андрій Єрмак подав заяви до СБУ та ДБР.
 • Правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео – цю справу порушила САП. Решта проваджень лише пов’язані з самим фактом публікації компромату.
 • 30 березня ДБР відкрило справу проти Гео Лероса за чотирма статтями: шахрайство, втручання у діяльність держдіяча, розголошення держтаємниці, перевищення повноважень.
 • Офіс генерального прокурора відкрив три кримінальні справи проти депутата Гео Лероса через опубліковані ним відео.
 • Сам Денис Єрмак був визнаний потерпілим у цій справі, яку розслідує Нацполіція.
 • Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео зафіксований саме він.
 • В Офісі Президента заявили, що розмови на плівках не привели до реальних призначень в органи державної влади.
 • Пізніше президент через скандал зібрав на засідання “малу фракцію”, куди входять лідери “Слуги народу” і очільники комітетів. Був присутній і сам Андрій Єрмак. Гео Лерос потім заявив, що той “намагався тиснути” на його колег.
 • 38% опитаних українців вважали, що Зеленський повинен був звільнити Єрмака після цього скандалу. Ще 50% – його Єрмака треба було відсторонити. На сайті президента петиція про відставку Єрмака набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist