Новини

“Дурість і божевільні амбіції”: Глава фонду “Таблеточки” Кудіненко про плани міністра Ємця щодо медреформи

0

У разі реалізації новопризначеним міністром охорони здоров’я Іллею Ємцем озвучених ним планів щодо “коригування” медичної реформи з’являються ризики зриву її другого етапу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це засновниця благодійного фонду “Таблеточки” Ольга Кудиненко написала на своїй сторінці в фейсбуці  в п’ятницю, 6 березня.

Вона вважає “дурістю” плани Ємця змінити функції Національної служби здоров’я і переглянути обсяги фінансування медицини.

“Скільки ж енергії йде на протистояння з дурістю і особистими божевільними амбіціями. Як людина, новий-старий міністр охорони здоров’я, в перший же день призначення приходить на ТВ-шоу і каже, що він “тільки перейменує і змінить функції основного органу у медичній реформі? Я про Національну службу здоров’я України, в якої в самому розпалі контрактування медичних закладів та впровадження другого етапу складної реформи”.

“Як можна, не розібравшись, кидатися заявами про те, як мають розподілятися гроші? Мовляв, тільки 5-10% держбюджету має йти на первинну і вторинну медичну допомогу, якщо за фактом має йти від 30% до 40%. Як можна не звертати увагу на закони та інституції і вносити зміни в процеси просто так, на власний розсуд?” – обурилася засновниця фонду.

Кудіненко висловила готовність знаходити спільну мову з будь-яким міністром і його командою, констатувавши, що “з кожним новим призначенням опускаються руки у багатьох людей”.

“Тому що це боротьба з вітряками, а не робота на благо всіх громадян країни”, – пояснила вона.

Волонтерка також вказала на маніпулятивність заяв про неготовність українських лікарень до другого етапу медреформи, бо подібні твердження спрямовані на її зрив і збереження поточної ситуації.

“Наші лікарні ніколи не будуть готові до медреформи, поки гроші будуть розмазуватися тонким шаром за гімінця, яке ні в кого не вистачає духу і сміливості назвати і закрити. І ще. Завдання чиновника не подобається людям, а зробити речі, які будуть корисні людям. Це непросто, я часто відчуваю складні емоції, коли протистою нечистоплотним лікарям, відмовляю сім’ям допомоги, коли допомогти не можна. Але саме так і працює. Спочатку принципи, потім симпатії. Ніколи раніше країна не була готова до реформи так, як зараз”, – підсумувала Кудіненко.

Як нагадує ZN.UA, в ефірі програми “Право на владу” увечері 5 березня новопризначений міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив, що вважає необхідним перейменувати і змінити функції Національної служби здоров’я – органу виконавчої влади, що оплачує медичним установам послуги, надані громадянам. В рамках реформування первинної ланки системи охорони здоров’я НСЗ стала інструментів реалізації принципу “гроші ходять за пацієнтом”.

Голова МОЗ висловився за запровадження страхової медицини та підтвердив готовність відмовитися від системи Семашка з фінансуванням ліжкомісць у лікарнях, а не наданих пацієнтам послуг.

“Національна служба здоров’я – тільки назву і функції поміняти. Це повинно бути страховим полісом спочатку базового рівня, потім – другого, а далі – третього”, – заявив Ємець.

Він також висловив упевненість, що для успішного проведення медичної реформи потрібно зробити так, щоб вона задовольняла і медиків, і пацієнтів. Але не уточнив, як саме це зробити.

“Якщо хоч один з них буде проти, жодної реформи не буде. Тому моє завдання зараз – зробити деяку еволюцію реформи і зробити так, щоб і пацієнт, і лікар були задоволені”, – пояснив міністр.