Блоги

“Дуже хочеться вішати”

0

Це навіть трохи моторошно констатувати, але Зеленський постійно проявляється як потішний диктатор, той, що думає, що володіє одноосібною владою і хоче заявити – держава це я.

Напередодні Нового року в Конституційному суді відбувся кадровий погром. Це стосується не лише голови КС Тупицького. Наприклад, суддя Сліденко заявив про тиск з ОП і бажання покинути країну. І це напевно найсміливіший з суддів КС, єдиний, хто наважився сказати про це вголос.

Тепер Буковель. Насправді, – це те саме. Демонстративне порушення карантину в день його запровадження. Окрема, за словами очевидців, лижна траса. Та й сам курорт забитий людьми на тлі того, що невеликі кафешки і крамниці змушені закритись, і присутність на ньому президента – це стиль.

В кращому випадку – стиль совка, коли для комуністичних “слуг народу” були окремі розподільники продуктів та усіх життєвих благ. В гіршому – стиль Туркменбаши або північнокорейських лідерів. Які власне і вважають, що бачити щасливе усміхнене обличчя “вождя” – це головне, що потрібно “народу”, для якого в пакеті йдуть підвищені тарифи, бідність, репресії та розстріли.

Може здатися, що тут навмисно згущаються фарби, але хіба випадково Зеленський оточив себе відмороженими юристами і силовиками часів Януковича і тримається за Авакова?

І його самоуправство і нехтування правом вже не таке вже й потішне на тлі ув’язнення Ріфмайстера, справ проти Чорновол, погроз Порошенку тощо.

Можливо він поводить себе так підсвідомо, як підсвідомо у нього в інтерв’ю Гардіан вирвалися слова “дуже хочеться вішати” . Можливо він в силу своєї обмеженості саме так уявляє собі владу. Можливо, це наслідки “теплої ванни” і маніпуляцій оточення.

Але я не здивуюся, якщо невдовзі у нас з’явиться якийсь пропрезидентський молодіжний рух, на кшталт лукашенківського БРСМ. Ну треба ж комусь пропагувати анонсовані Мендель “нові смисли”, або “какую разницу” . Якісь “зеленорубашечники”, які будуть імітувати підтримку найвеличнішого. Яка поступово тане, що аж потрібно задіювати дітей у своїх роликах.

Зеленський справді вважає, що країні важливо знати, що він покатався на лижах, поїв і в шапці. Чи в шоломі. Що він був на пляжі чи пограв в теніс. Що саме він може вказувати на “внутрішніх ворогів”, обіцяти і брехати при цьому. Нічого не робити і теж при цьому брехати протилежне. Що будь-хто в країні є недоторканним, якщо це друг, кум, сват або свій кадр.

Складно сказати чим все це закінчиться, але віриться, що новий рік буде гарним для України. І ця примара щезне.

А поки, можна подивитися “Великого диктатора” Чапліна. І Зеленському цей фільм теж варто подивитися.

Євген Булавка

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16