Суспільство

«Два біологічні види»: Макаревич пройшовся по росіянам, які щоденно вживають пропаганду росТБ

0

Відомий російський рок-музикант, лідер «Машини часу» Андрій Макаревич влучно висловився про «зомбованих» пропагандою по телебаченню росіянах, пише ІнфоРезист. Він залишив розгорнутий пост в Facebook після виходу гучного і ставшого скандальним серіалу «Зулейха відкриває очі».

Картина була знята за мотивами однойменного роману татарської письменниці Гузель Яхіной, який раніше зустріли оваціями читачі, а також критики. Але після екранізації на творців стрічки різко накинулися з докорами та образами, звинувативши їх у спотворенні змісту.

У світлі цих подій, Макаревич зазначив, що багато росіян взагалі не читають літературу, а натомість дивляться лише телевізор, будучи обмеженими людьми.

«Книга «Зулейха відкриває очі» з’явилася не так давно і стала сенсацією – зібрала всілякі премії, і головне – була дуже тепло зустрінута читачами. Що за сморід піднялася навколо фільму, який ще й закінчитися не встиг?» – поцікавився музикант.

Макаревич дорікнув глядачів у необґрунтованій критиці і зазначив, що росіяни розділилися на дві категорії: ті, хто читає і мислить і ті, хто звик лише клацати пультом і не спроможний аналізувати інформацію.

«Виявляється, і перебрехали історію, і героїчне минуле країни оббрехали, і взагалі Батьківщину не люблять… загалом, типова «образа почуттів віруючих»…. Просто населення наше чітко розділилося на два, вибачте, біологічі види. Одному виду властиво читати книги. Інший вид дивиться телевізор. Про відмінності між цими двома «біологічними видами» промовчу – г*вном закидають. Наші пропагандисти за шість років провели бездоганну селекцію. Плоди, правда, тільки починаємо пожинати», – переконаний він.

У центрі сюжету серіалу «Зулейха відкриває очі» татарська селянка, яку відправили на заслання в Сибір. Телефільм розповідає про розкуркулення в СРСР в 30-х роках минулого століття. Головну роль зіграла російська актриса Чулпан Хаматова.

Автор книги Гузель Яхіна зізналася, що дуже задоволена вибором головної героїні і співчуває артистці, адже та зазнає нападів від критиків. Письменниця зізнається, що не очікувала такого суспільного резонансу навколо екранізації і тепер регулярно отримує листи з прокляттями від незадоволених.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist