Новини

Джемілєв: Крим буде отримувати дніпровську воду тільки після деокупацію

0

У коментарі «Крим.Реаліі» глава кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що Україна погодиться пустити дніпровську воду в незаконно окупований Крим тільки після того, як півострів повернеться під контроль Києва.

«Ми будемо подавати воду, обов’язково, проте тільки після звільнення Криму від окупантів. Звичайно, дефіцит води в Криму є – в степовій частині це явно катастрофа для сільського господарства. … Розмови про те, що це завдає шкоди жителям, інші сентименти – розкажіть це в іншому місці. Ви що, думали, що вам створять комфортні умови? Країна, чию територію ви окупували? », – сказав політик. Пор його словами, виходячи з положень Женевської конвенції від 1949 г. «вся відповідальність за стан людей на окупованій території лягає на країну-окупанта». «Тому говорити про гуманітарні речі нам не треба», – додав він.

Відзначимо, що до анексії Криму 85% потреб півострова в прісній воді забезпечувалися з материкової частини України через Північно-Кримський канал. Станом на сьогоднішній день запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.