Новини

Екскомандира “Айдару” Мельничука відпустили на свободу

0

У Греції відпустили на свободу екскомандира батальйону “Айдар” Сергія Мельничука, якого затримали на болгаро-грецькому кордоні за запитом Інтерполу Росії. Його звільнили, в тому числі, завдяки зусиллям голови МВС Арсена Авакова, який звернувся до влади країни з проханням не реагувати на російську провокацію.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Нарешті свобода. РФ сфабрикувала документи й направила їх в Інтерпол, а там повелися на це. Але посольство України спрацювало. Адвокат надав вчасно всі документи, і питання вирішилося”, – зазначив він.

Мельничук додав, що має намір подати в суд проти кремлівських телеканалів, що вели пропаганду та розпалювали ворожнечу між нашими країнами. На його думку, росіян можна назвати злочинцями, а не журналістами, адже вони збирали розвідувальні дані на території нашої країни.

Також він підтвердив, що його затримали в Греції за російським орієнтуванням.

“Сказали, що мене звинувачено у вбивстві двох і більше осіб на території Ростовської області. Якщо вони приписали Луганщину, де я воював, до Ростовської області, то Росія показує, що вона анексувала Луганську область. А якщо Інтерпол погоджується з цим, то вони порушують свій Статут”, – пояснив він.

Водночас він додав, що знає про загиблих осіб біля Луганська.

“Якщо мова про тих журналістів, які загинули під Луганськом, то вони були в складі злочинного угруповання – батальйону “Зоря”. Коли був бій і я коригував вогонь артилерії, то бачив озброєних людей. Можливо, біля них були журналісти, які збирали розвідувальну інформацію”, – розповів Мельничук.

“Сергія Мельничука звільнили з-під варти за рішенням прокурора на підставі повідомлення центрального органу Інтерполу про призупинення заявки Росії та її перегляд щодо затримання Мельничука. Це є результатом злагодженої роботи усіх причетних центральних органів виконавчої влади за координації МЗС”, – розповів для УНН директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

Додамо, що в 2 березня міністр МВС Арсен Аваков звернувся до міністра Греції із захисту громадян Міхаліса Хрисохоїдіса з проханням не реагувати на російську провокацію, повідомив у Facebook заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.