Політика

Експерт про призначення голів ОВК: “Партія регіонів” в цьому плані була набагато скромніша за “Слуг народу””

0

Більшість голів обласних виборчих комісій на місцевих виборах в Україні призначаються від партії “Слуга народу”.

Про це в ефірі “Прямого” заявив ексзаступник голови ЦВК, правовий експерт Андрій Магера.

“У порівнянні з законодавством про місцеві вибори, яке ми мали у 2015 році, зараз у 2020 році в нас оригінали протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців виготовляються не у кількості членів комісії плюс чотири, а лише у кількості чотирьох примірників. Іншим, тобто членам комісії, довіреним особам, спостерігачів, уповноваженим особам партій, видаються копії протоколів. Це цікавий нюанс. І у копії протоколів буде підпис лише голови дільничної комісії та секретаря ДВК, на відміну від оригіналу протоколу, де є підписи всіх без винятку членів ДВК. І оригінал протоколу має однакову юридичну силу, в тому числі для судів. Можливий такий варіант по протоколах дільничної виборчої комісії. Можливий варіант, пов’язаний зокрема з формуванням дільничних комісій як таких. Це вже наступний етап, він буде тільки в жовтні”, – сказав експерт.

Магера також зауважив що більшість голів обласних виборчих комісій призначені від “Слуги народу”,

“Зверніть увагу на цікавий нюанс. Я тут не хочу дорікати зайвим чином чинному складу ЦВК, але я не розумію рішення Центральної виборчої комісії, коли із 22-х голів обласних виборчих комісій 13 вони призначають від партії “Слуга народу”, – сказав ексзаступник голови ЦВК.

Він наголосив, що навіть у часи Януковича “Партія регіонів” була набагато скромнішою у своїх спробах сфальсифікувати вибори.

“Одночасно з місцевими виборами у Чернігівській області  у нас відбудуться вибори в одному з мажоритарних округів до Верховної Ради. Там теж сформована окружна виборча комісія. Як ви думаєте, голова окружної комісії від якої партії? Виникає питання: навіщо це робити? Навіть в часи, коли у нас була “Партія регіонів”, коли був Віктор Янукович, навіть  тоді більшість у ЦВК робила це трошечки розумніше. Наприклад, голова комісії тоді призначався від якоїсь там “Партії пенсіонерів” чи “Зелена планета” і так далі, але ж ми чудово розуміли, що розклад сил в окружній комісії все одно був один і той же. Але настільки відверто? Я думаю, цей чинник обов’язково буде взятий до уваги міжнародними спостерігачами, якщо вони будуть на цих виборах. І вони у своїх звітах будуть про це писати”, – підсумував експерт.